کد خبر 65731

تا 4 سال آینده

بنیاد پروژه های پیشرفته روسیه اعلام کرد: دانشگاه تحقیقات فضایی سیبری با همکاری بنیاد پروژه های تحقیقاتی پیشرفته روسیه، آزمایشگاهی را برای آزمایش اتومبیل پرنده ایجاد کردند.

به گزارش ابااقتصاد، بنیاد پروژه‌های پیشرفته روسیه طبق بیانیه‌ای اعلام کرد: این ماشین پرنده قادر خواهد بود در زمین 50 متری بلند شود و فرود آید. همچنین پرواز تا ارتفاع  15 متر انجام خواهد شد و برد پرواز تا هزار کیلومتر است. حداکثر سرعت آن بیش از 300 کیلومتر در ساعت و وزن بار مجاز تا 500 کیلوگرم خواهد بود.

مدیر این پروژه نیز اظهار کرد: در چهار سال آینده اقداماتی برای تعیین مشخصات فنی هواپیما، انجام آزمایش مدل طراحی شده در تونل های بادی، ایجاد یک شبیه ساز کامل ماشین و همچنین انجام مجموعه ای از آزمایش های زمینی و پرواز آن برنامه ریزی شده است.

متخصصان این آزمایشگاه باید یک هواپیمای بدون سرنشین برای حمل و نقل با زمان بلند شدن و فرود بسیار کوتاه با موتور هیبریدی طراحی کنند.

به گفته کارشناس این بنیاد، این وسیله برای حمل و نقل کالا و مسافر با ظرفیت حمل یکصد تا هزار کیلوگرم طراحی شده است.

وی همچنین تصریح کرد که این هواپیما بدون سرنشین نیست بلکه دارای یک سیستم کنترل خودکار برای برخاستن و فرود عمودی در محوطه ای با ابعاد 50 در 50 متر است. قرار است که چنین دستگاهی در عملیات نجات شرکت کند.

گفتنی است؛ در اوایل سال 2017، بنیاد پروژه های پیشرفته روسیه از برنامه ریزی برای ساخت "خودرو آفرود پرنده " خبر داده بود.

منبع: اسپوتنیک

ارسال نظر

تازه ها