کد خبر 65721

یک هنرمند فرانسوی در سالگرد حادثه تروریستی پاریس از مجسمه یادبودی برای آن جانباختگان رونمایی کرد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به نقل از گاردین،‌ این هنرمند سرشناس آمریکایی در نوامبر ۲۰۱۶ از ساخت مجسمه «دسته‌گل لاله»‌ خبر داده بود، اما اختلاف ‌نظرها بر سر محل نصب این مجسمه، مراسم رونمایی را تا امسال به تعویق انداخته بود.

این مجسمه بالاخره روز جمعه در پارکی بین میدان «کنکورد» و موزه «کاخ کوچک» نصب و رونمایی شد. این مجسمه ۱۲.۶ متری که برای ساخت آن از آلومینیوم و استیل ضدزنگ استفاده شده است،‌ به شکل دسته‌ای از گل‌های لاله در یک دست ساخته شده است.

در جریان مراسم رونمایی از این مجسمه که با حضور برخی از بستگان جان‌باختگان حملات تروریستی ۲۰۱۵ پاریس برگزار شد، «جف کونز»‌ از دسته‌گل‌های لاله به عنوان نمادی از ادامه داشتن زندگی یاد کرد و افزود این گل‌ها نمادی از مرگ،‌ تولد دوباره و سرزندگی روح انسان هستند.

این هنرمند بیان کرد: «من به عنوان یکی از شهروندان نیویورک اثرات حادثه ۱۱سپتامبر را دیدم. پس از این حادثه،‌ افسردگی بر شهر حکم‌فرما بود و مدت زمان طولانی گذشت تا این شهر دوباره به زندگی بازگردد.»‌

خیرین آمریکایی و فرانسوی هزینه ساخت و نصب این مجسمه را پرداخت کردند.

افراط‌گرایان داعشی در نوامبر سال ۲۰۱۵، به چندین نقطه در پاریس حمله کردند. تیرباران‌های دسته‌جمعی و بمب‌گذاری‌های انتحاری در مناطق مختلف شهر پاریس فرانسه منجر به کشته شدن ۱۳۰ و مصدومیت ۳۶۸ تن شد. در حملات تروریستی در نزدیکی ورزشگاه استاد و فرانس در سن‌دنی در شمال پاریس، و ایل‌دو فرانس حداقل سه انفجار جداگانه و شش تیراندازی در محدودهٔ پاریس گزارش شد و یک گروگان‌گیری در تئاتر بتکلان نیز صورت گرفت./ایسنا

 

ارسال نظر

تازه ها