کد خبر 65714

دولت چین درخواست ترامپ برای تحقیق علیه رقیب دموکرات خود را رد کرد و گفت: ما علیه کاندید ریاست جمهوری دموکرات جو بایدن تحقیقاتی انجام نخواهیم داد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، وانگ یی، وزیر امور خارجه چین بعد از آن که دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا از پکن خواست درباره فعالیتهای جو بایدن، نامزد ریاست جمهوری حزب دموکرات آمریکا در این کشور تحقیقات کند اظهار کرد: چین در امور داخلی آمریکا مداخله نمی‌کند.

بر اساس گزارش روزنامه گلوبال تایمز چین، وانگ یی خاطر نشان کرد: ما ایمان داریم که مردم آمریکا خودشان می‌توانند مشکلاتشان را برطرف کنند.

این اظهارات بعد از آن مطرح شدند که دونالد ترامپ در گفت‌وگو با خبرنگاران در کاخ سفید عنوان کرد: چین باید تحقیقاتی را علیه بایدن و پسرش شروع کند چون اتفاقاتی که در ارتباط با بایدن ها در چین افتاده‌، به همان اندازه اتفاقاتی که در ارتباط با آنها در اوکراین افتاده، بد هستند.

این درخواست ترامپ در حالی مطرح شده که واشنگتن و پکن خودشان را برای دور جدیدی از مذاکرات تجاری طی روزهای آینده آماده می‌کنند.

ترامپ در ادامه صحبتهایش اظهار کرد: من گزینه‌های زیادی در قبال چین دارم اما اگر آنها چیزی را که ما می‌خواهیم انجام ندهند ما نیروهای بزرگی داریم.

لری کودلو، مشاور اقتصادی کاخ سفید نیز گفت، آمریکا درباره مذاکراتش با چین "ذهن باز" دارد و دو طرف "ملایمت روانی" پیدا کرده‌اند./ایسنا

 

ارسال نظر

تازه ها