کد خبر 65705

پلیس عراق درباره صدور حکم اعمال خشونت در جلوگیری از اعتراضات گفت: هیچ حکمی در کشور برای استفاده از خشونت در جلوگیری از اعتراضت برای پلیس صادر نشده است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به نقل از شبکه سومریه نیوز عراق، یحیی رسول، سخنگوی رسمی عملیات مشترک عراق اعلام کرد: هیچ دستوری درباره اعمال خشونت علیه تظاهرکنندگان وجود ندارد و نیروهای امنیتی از تظاهرکنندگان و املاک در برابر خرابکارانی که به دنبال ویرانی کشور هستند، حمایت می‌کنند.

مقامات عراق روز جمعه نیز اعلام کردند، "تک‌تیراندازان ناشناس" اقدام به قتل چهار تن از جمله دو غیرنظامی و دو نیروی امنیتی در بغداد کردند.

گروه اطلاع‌رسانی امنیتی در بیانیه‌ای از کشته شدن دو نیروی امنیتی و دو شهروند عراقی در مرکز بغداد به ضرب گلوله تک‌تیراندازان ناشناس خبر داد.

همچنین عادل عبدالمهدی،‌ نخست وزیر عراق امروز (شنبه) ریاست نشست فرماندهان امنیتی را با حضور وزیر دفاع و وزیر کشور برعهده می‌گیرد.

این نشست امروز در مقر فرماندهی پلیس فدرال با حضور نجاح الشمری،‌ وزیر دفاع و یاسین الیاسری، وزیر کشور برگزار می‌شود و به بررسی تحولات اخیر عراق به خصوص تظاهرات اختصاص دارد.

شهرهای عراق اخیرا صحنه تظاهرات مردمی علیه اوضاع اقتصادی بوده‌اند./ایسنا

 

ارسال نظر

تازه ها