کد خبر 64294

ترامپ تصمیم گرفته است مشاور ارشد خود در امور آسیا را به عنوان معاون مشاور امنیت خود معرفی کند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به نقل از پایگاه خبری هیل، رابرت اوبراین، مشاور امنیت ملی جدید آمریکا تایید کرد که مت پوتینگر قرار است به عنوان معاونش فعالیت کند.

وی در جریان سفرش به نیویورک همراه دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا برای شرکت در نشست مجمع عمومی سازمان ملل به خبرنگاران گفت:‌ به عقیده من، مت پوتینگر یکی از موفق‌ترین کارشناسان جوان در امور سیاست خارجی، دفاع ملی و امنیت ملی در دولت آمریکاست. او یک شخصیت فوق‌العاده دارد و فکر می‌کنم او یک بازیکن تیم است. او می‌آید تا به من برای انسجام در شورای امنیت ملی کمک کند.

پوتینگر یک شخصیت اصلی در عالی‌ترین امور سیاست‌ خارجی ترامپ بوده که شامل نشست‌هایی بین ترامپ و کیم جونگ اون، رهبری کره شمالی می‌شود.

ترامپ و رهبری کره شمالی سه بار تاکنون با یکدیگر رو در رو دیدار داشته‌اند اگرچه این دیدارها به تعهداتی در راستای خلع سلاح اتمی شبه جزیره کره منجر نشده‌اند.

پوتینگر پیشتر قبل از اینکه در ۲۰۰۵ برای خدمت در تفنگداران ویژه آمریکایی مشغول شود خبرنگار وال استریت ژورنال بود. او در عراق و افغانستان هم خدمت کرده و بعدا در ۲۰۱۷ به دولت ترامپ ملحق شد.

اوبراین گفته که جابجایی پوتینگر در آینده‌ای نزدیک اعلام می‌شود اما وی همچنان در امور آسیا فعالیت خواهد داشت.

ترامپ اخیرا جان بولتون را از سمت مشاور امنیت ملی خود اخراج کرد و اوبراین که پیشتر فرستاده ویژه دولت در مذاکرات برای گروگان‌ها بود، چهارمین مشاور امنیت ملی آمریکا برای دولت ترامپ محسوب می‌شود./ایسنا


 

ارسال نظر

تازه ها