کد خبر 63906

منابع یمنی از کشته شدن فرمانده ائتلاف سعودی و اماراتی در یمن به همراه شماری از نیروهای یمنی تحت امر این ائتلاف خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، منبعی در یمن پنجشنبه (۲۸ شهریور) از کشته شدن شماری از نیروهای وابسته به ائتلاف سعودی-اماراتی در مرکز یمن خبر داد.

این منبع به خبرگزاری آناتولی ترکیه گفت که یک فرمانده نظامی وابسته به این ائتلاف در منطقه «وادی صحرای» واقع در استان «حضرموت» (مرکز یمن) کشته شده است. به گفته این منبع، این فرمانده تبعه عربستان سعودی بوده است.

بر اساس این گزارش، شماری از نیروهای نظامی وابسته به دولت منصور هادی، رئیس‌جمهور مستعفی یمن نیز طی انجام مأموریت نظامی خود در شهر «شبام» واقع در استان مذکور کشته شده‌اند.

برخی منابع غیر رسمی در یمن، فرمانده سعودی کشته شده را سرهنگ «بندر بن مزید العتیبی» معرفی کرده‌اند که دو تن از همراهان او به همراه دو تن از نیروهای یمنی در حادثه انفجار بمبی کشته شده‌اند.

هنوز جزئیات بیشتری در این خصوص و اینکه این افراد به چه دلیل کشته شده‌اند، منتشر نشده است.

استان حضرموت یمن بزرگترین استان این کشور از حیث مساحت است و از شمال شرقی یمن تا جنوبی‌ترین منطقه این کشور در مرکز امتداد داد.

این استان عمدتاً بیابانی به دلیل موقعیت جغرافی از درگیری‌های چند سال گذشته در یمن به دور بوده است با این حال، نبود دولتی منسجم که بتواند در این استان اعمال قدرت کند، زمینه را برای حضور گروه‌های تکفیری و تروریستی مانند داعش و القاعده فراهم کرده و جنگ عربستان و امارات این امر را تقویت کرده است.

/ فارس

ارسال نظر

تازه ها