کد خبر 63849

مقام سابق پنتاگون

مقام سابق پنتاگون اعلام کرد عربستان هیچ گونه مدرکی درباره دست داشتن ایران در حمله پهپادی به سوی تاسیسات نفتی آرامکو شلیک شده‌اند، ارائه نکرده است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، مایکل مالوف، مقام سابق پنتاگون اعلام کرد عربستان هیچ گونه مدرکی درباره دست داشتن ایران در حمله پهپادی نیروهای یمنی به زیرساخت‌های نفتی عربستان سعودی و اینکه موشک‌ها از کجا به سوی تاسیسات نفتی آرامکو شلیک شده‌اند، ارائه نکرده است.

مقام سابق وزارت دفاع آمریکا تاکید کرد: «(در صورت جدی شدن تنش‌ها در خاورمیانه) اگر شریط از کنترل خارج شود کسی در امان نخواهد ماند. شما می‌توانید جنگ را شروع کنید، اما چگونه آن را پایان خواهید داد؟»

این در حالی است که مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا در سفر به عربستان بار دیگر به تکرار اتهامات بی‌اساس خود علیه ایران درباره حمله به تاسیسات نفتی آرامکو عربستان پرداخت و گفت: حمله به تاسیسات عربستان نه از یمن بلکه از ایران بوده است.

او همچنین مدعی شد با شرکای اروپایی، امارات و عربستان سعودی درباره تشکیل ائتلافی علیه ایران رایزنی کرده است.

پمپئو ادعا کرد: جامعه اطلاعاتی بر این باور است که حوثی‌ها (انصارالله) به تجهیزات نظامی که برای حمله به تأسیسات نفتی عربستان استفاده شد، مجهز نیستند.

این ادعا‌ها و اتهام‌زنی‌های بی اساس علیه ایران در حالی بیان می‌شود که نیرو‌های مسلح یمن در بیانیه‌ای مسئولیت حمله روز شنبه به تأسیسات نفتی عربستان را بر عهده گرفتند.

روز شنبه نیرو‌های یمنی در واکنش به ادامه جنایت‌های ائتلاف متجاوز علیه مردم این کشور، تاسیسات آرامکو را هدف حمله پهپادی قرار دادند. این حمله موجب کاهش ۵۰ درصدی تولید نفت عربستان سعودی شد.

/باشگاه خبرنگاران جوان

 

ارسال نظر

تازه ها