کد خبر 63749

بازارهای سهام آمریکا بر خلاف بازارهای اروپایی روز سه‌شنبه به دنبال کاهش قیمت نفت بعد از اظهارات مقامات سعودی مبنی بر تعمیر زودهنگام تأسیسات آرامکو مثبت شدند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، بازارهای سهام آمریکا روز سه‌شنبه به دنبال کاهش قیمت نفت بعد از افزایش خیره‌کننده روزهای قبل در محدوده سبزرنگ قرار گرفتند.

کاهش قیمت نفت به دنبال اظهارات مقامات عربستان سعودی رخ داد که اعلام کردند به زودی بخش مهمی از تأسیسات خود را که در نتیجه حمله به آرامکو آسیب دیده بودند تعمیر خواهد کرد.

همچنین دونالد ترامپ اعلام کرد که بر سر یک معاهده تجاری با ژاپن به توافق رسیده است و همین امر در مثبت شدن شاخص‌های سهام در آمریکا تأثیرگذار بود.

در بحث شرکت‌ها نیز مقامات قضایی آمریکا اعلام کردند میز فلزات گران‌بهای شرکت «جی پی مورگان» به مدت یک دهه دچار تخلف شده است و آن را مجرم شناخت. این تخلفات شرکت جی پی مورگان در سطح بین ایالتی آمریکا در اجرای اعمالی خلاف قوانین رخ داده است و به همین دلیل رئیس میز فلزات گران‌بها و دو نفر دیگر به این اقدامات متهم شدند. در نتیجه این اقدامات قضایی سهام بانکی روند نزلی در بازارهای آمریکا سپری کردند.

شاخص داوجونز 33 واحد معادل 0/1 درصد رشد کرد و شاخص S & P 500 نیز 0/3 درصد معادل 8 واحد افزایش یافت و نزدک کامپوزیت نیز رشد 0/4 درصدی به میزان 33 واحد را تجربه کرد.

بر خلاف بازارهای سهام در آمریکا، شاخص‌های اروپایی اکثرا روز سه‌شنبه را در محدوده قرمز سپری کردند که دلیل اصلی آن کاهش قیمت نفت به دنبال اظهارات مقامامات سعودی و همچنین انتظارات تصمیم‌گیری فدرال رزرو آمریکا و همچنین بانک انگلستان نسبت به اظهارنظر درباره نرخ بهره است.

در همین راستا شاخص «دکس 30» آلمان 8 واحد معادل 0/1 درصد کاهش یافت و «فوتسی 100» لندن نیز در نتیجه این انتظارات با روز قبل یکسان حرکت کرد و روند حرکتی مشخصی به بالا یا پایین نداشت. همچنین شاخص «»آیبکس 35» اسپانیا 48 واحد معادل 0/5 درصد کاهش یافت و «کک 40» فرانسه نیز 13 واحد معادل 0/2 درصد بر خلاف بقیه شاخص‌ها رشد کرد.

 

ارسال نظر

تازه ها