کد خبر 63734

به دلیل ضعف تقاضای جهانی و تنش تجاری بین ژاپن و آمریکا صادرات ژاپن برای نهمین ماه متوالی کاهش یافت و نسبت به آگوست سال گذشته 8.2 درصد افت کرد

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، صادرات ژاپن 8.2 درصد کاهش یافت و به 6 تریلیون و 140 میلیارد ین رسید. این نهمین ماه متوالی است که صادرات این کشور روند نزولی در پیش گرفته است و زنگ خطر بحران اقتصادی را برای این کشور به صدا درآورده است.

اقتصاددانان پیش‌بینی کرده بودند که میزان کاهش صادرات این کشور به 10.9 درصد خواهد رسید اما داده‌های واقعی میزان کمتری را نشان دادند.

دلیل کاهش صادرات این کشور ضعف تقاضای جهانی و همچنین تنش‌های تجاری بین چین و آمریکا بوده است. بیشترین میزان کاهش صادرات ژاپن در فروش نیمه‌رساناها بوده است که کاهش 24 درصدی را تجربه کرده است. همچنین فروش ماشین آلات در ماه آگوست نیز 12 درصد تنزل یافت.

صادرات کالاهای ساخته شده ژاپن به سایر کشورها 11 درصد کاهش یافته است و فروش محصولات آهن و فولاد نیز افت 13 درصدی را تجربه کرده‌اند.

از میان شرکای اقتصادی ژاپن بیشترین کاهش صادرات مربوط به آسیا و به ویژه چین و هنگ کنگ بوده که به ترتیب با کاهش 12 و 11.5 درصدی مواجه شدند و صادرات ژاپن به آمریکا نیز کاهش 4.4 درصدی داشته است. 

 

ارسال نظر

تازه ها