کد خبر 63418

نفتالی بنت رئیس حزب راستگرای جدید و وزیر پیشین آموزش اسرائیل نقشه احتمالی معامله قرن را منتشر کرد و ادعا کرد اگر این نقشه درست باشد نتانیاهو بازنده خواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، نقشه‌ای که نفتالی بنت، رئیس حزب "راست‌گرای جدید" و وزیر سابق آموزش رژیم صهیونیستی با رنگ مشکی منتشر کرده شامل ۹۰ درصد کرانه باختری است.

وی تأکید کرد که براساس دیدگاه معامله قرن نقاط به رنگ سیاه در این نقشه برای فلسطینی‌هاست. درحالی که شهرک‌های داخل کرانه باختری را با رنگ سفید نشان می‌دهد.

نفتالی بنت تأکید کرد که این نقشه اگر درست باشد برای دولت اسرائیل فاجعه خواهد بود. او مدعی شد که بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در صورت موافقت با معامله قرن از کرانه باختری به نفع فلسطینی‌ها کوتاه خواهد آمد.

وی گفت: خطری وجود دارد که شهرک‌های اسرائیلی را تهدید خواهد کرد.

بنت نسبت به خطر تعامل با طرح صلح آمریکا هشدار داد و گفت: نتانیاهو درباره حاکمیت در این شهرک‌ها صحبت کرد اما او عمدا از گفتن حاکمیت بر اراضی خودداری کرد و به عدم تخلیه شهرک‌ها وعده داد اما معامله آمریکا خلاف این را می‌گوید. چرا نتانیاهو نقشه را منتشر نمی‌کند؟ دلیل تأخیرش چیست؟

اخیرا نیز بنیامین نتانیاهو تأکید کرد که اگر در انتخابات پیروز شود غور اردن و شمال بحرالمیت در کرانه باختری را به اراضی اشغالی الحاق می‌کند.

منبع: ایسنا 

ارسال نظر

تازه ها