کد خبر 62747

آژانس با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد در دیدار سرپرست آژانس با مقامات ایران، بر تعامل این نهاد و ایران در زمینه اجرای توافق‌های پادمانی و پروتکل الحاقی تأکید شد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به گزارش پایگاه اینترنتی آژانس بین المللی انرژی اتمی، آژانس در این بیانیه‌ درباره سفر «کرنل فروتا» سرپرست این نهاد به ایران نوشت فروتا روز ۸ سپتامبر ۲۰۱۹ (۱۷ شهریور ماه) به ایران سفر و با «علی اکبر صالحی» معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی و «جواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران و دیگر مقامات ارشد این کشور دیدار و گفتگو کرد.


بحث‌ها حول محور فعالیت‌های آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در ایران بوده است و بر تعامل ادامه دار بین آژانس و ایران در خصوص اجرای توافقات پادمانی و پروتکل الحاقی تأکید شد.

فروتا تأکید کرد چنین تعاملی نیازمند همکاری کامل و به موقع ایران است. وی افزود فعالیت‌های پادمانی آژانس به شکل بی‌طرف، مستقل و عینی و طبق شیوه‌های استاندارد پادمانی صورت می‌گیرد.

بحث‌ها همچنین راستی‌آزمایی و نظارت آژانس بر تعهدات هسته‌ای ایران طبق برجام را شامل شد؛ در این زمینه، فروتا از فعالیت‌های اعلام شده ایران در ارتباط با تحقیق و توسعه سانتریفوژ مطلع شد. وی اعلام کرد درباره این فعالیت‌ها به شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی گزارش خواهد داد./ صداوسیما

 

ارسال نظر

تازه ها