کد خبر 62705

وکیل جنبش حماس اعلام کرد که هم جنبش حماس و هم شاخه نظامی عزالدین قسام از فهرست تروریست‌های اروپا خارج شد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، "خالد الشولی" وکیل جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) اعلام کرد که دادگاه بدوی اروپا در لوکزامبورگ احکام صادره در زمینه تروریست خواندن جنبش حماس و گردان‌های قسام شاخه نظامی آن را لغو کرد.

تارنمای مرکز اطلاع رسانی فلسطین به نقل از الشولی نوشت: گردان های شهید عزالدین القسام شاخه نظامی حماس نیز از فهرست گروه های تروریستی اروپا خارج شده است.
الشولی افزود: دادگاه بدوی لوکزامبورگ در جلسه علنی چهارم سپتامبر جاری احکام صادره در زمینه تروریست خواندن حماس و شاخه نظامی آن را لغو کرد.
دادگاه مذکور در جلسه خود اعلام کرد که احکام صادره و تصمیمات اتخاذ شده مبنی بر درج نام حماس و قسام در فهرست سازمان های تروریستی باطل و مردود است.
با وجود اینکه حکم جدید دو حکم صادره در سال ۲۰۱۸ را لغو می‌کند، اما این حکم، احکام صادره در سال ۲۰۱۹ را که هنوز اعتراضی به آن صورت نگرفته، شامل نمی‌شود.
حماس با استقبال از این حکم دادگاهی در اروپا اعلام کرده است که این قدام اروپا در مسیر صحیح اتخاذ شده است.

جنبش مقاومت اسلامی حماس از حکم دادگاه بدوی اروپایی در لوکزامبورگ در زمینه لغو حکم تروریست خواندن این جنبش و گردان‌های قسام شاخه نظامی آن تقدیر کرد.

سخنگوی حماس خاطر نشان کرد که این حکم گامی مثبت و مهم در راستای حمایت از ملت فلسطین و مبارزات آن و توقف ظلم و ستم در حق این ملت است.

"عبداللطیف قانوع" اشاره کرد که تمامی قوانین بر حق مبارزه ملت فلسطین علیه رژیم اشغالگر صهیونیستی و دفاع از حقوق ملی خود تاکید دارد.

قانوع خواستار استناد به این حکم به منظور پایان دادن به ظلم و ستم در حق حماس به نفع رژیم اشغالگر صهیونیستی شد.

وی عنوان کرد که حماس یک جنبش اصیل فلسطینی است که طی انتخاباتی شفاف و دمکراتیک به پیروزی رسید و حاکمیت در غزه را در دست گرفت و درج نام آن در  لیست تروریسم نهایت ظلم و بی‌انصافی است.

جولای 2017 دادگاه استیناف اروپا به باقی ماندن نام حماس در لیست سازمان های تروریستی اروپا رای داد.
سپتامبر 2011 به دنبال حادثه یازدهم سپتامبر، اروپا جنبش حماس را فهرست تروریستی خود قرار داده بود.

منبع: ایرنا 

ارسال نظر

تازه ها