کد خبر 62662

تنش فزاینده تجاری بین آمریکا و چین در قالب وضع تعرفه باعث شد که صادرات چین بر خلاف پیش‌بینی‌ها کاهش 1 درصدی را تجربه کند و در این میان صادرات آلومینیوم 10 درصد سقوط کرد که از ماه فوریه بی‌سابقه بوده است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، صادرات چین به صورت غیرمنتظره‌ای در ماه آگوست 2019 نسبت به مدت مشابه سال قبل 1 درصد کاهش یافت و این در حالی است که پیش‌بینی اقتصاددانان حاکی از این بود که چین رشد 2 درصدی در صادرات را تجربه خواهد کرد.

کاهش صادرات در ماه آگوست در حالی رخ داده است که ماه گذشته یعنی جولای این کشور رشد 3.3 درصدی در صادرات را ثبت کرده بود.

دلیل اصلی کاهش صادرات چین تنش‌ تجاری فزاینده تجاری بین آمریکا و چین در ماه آگوست بود که نسبت به بقیه سال تا حد زیادی افزایش یافت.  

Capture1111

دونالد ترامپ در خلال همین ماه اعلام کرد که از اول سپتامبر بر روی واردات 300 میلیارد دلار کالا از چین 15 درصد تعرفه اعمال خواهد کرد. چین نیز در واکنش به این اقدام ترامپ بر 75 میلیارد دلار از کالاهای وارداتی از آمریکا تعرفه 5 تا 10 درصدی وضع کرد و همین امر موجب شدیدترین سقوط یوان در برابر دلار در 25 سال اخیر شد.

برخی از تعرفه‌های وضع‌شده بر کالاهای چینی توسط آمریکا در اول اکتبر و 15 دسامبر اجرایی خواهند شد و به همین دلیل انتظار می‌رود چین سیاست‌های حمایتی بیشتری را از اقتصاد کشور در راستای مقابله با کاهش رشد اقتصادی به اجرا بگذارد.

فروش آلومینیوم توسط چین 10 درصد سقوط کرد  و به 466 هزار تن رسید که پایین‌ترین میزان از ماه فوریه تاکنون محسوب می‌شود.

 

ارسال نظر

تازه ها