کد خبر 62589

سرنا ویلیامز و بیانکا آندرسکو قرار است برای فینال تنیس اپن آمریکا با یکدیگر دیدار کرده و برگزار کنند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد،  به نقل از موندو دپورتیوو، سرنا ویلیامز در ۳۷ سالگی به یک اسطوره در جهان ورزش تبدیل شده است. او دوران طولانی و موفق خود را پس از نخستین فینال گرند اسلم و فتح تنیس اپن آمریکا در سال ۱۹۹۹ ساخت. ابتدا ۶ قهرمانی در نیویورک به دست آورد و سپس توانست رکورد فتح ۲۳ گرند اسلم را به ثبت برساند. او زمانی که توانست مارتینا هینگیس را شکست دهد ۱۹ سال داشت. اکنون برای قهرمانی دیگر در اپن آمریکا باید برابر بیانکا آندرسکو ۱۹ ساله قرار بگیرد.

ویلیامز که سال گذشته در فینال مغلوب نائومی اوساکا جوان شد و به شدت از داور پرتغالی عصبانی بود، پس از صعود به دیدار نهایی اظهار کرد: به نظر می‌رسد بودن در این جا یک دیوانگی است اما در عین حال انتظار کم‌تری نداشتم.

از طرفی آندرسکو که برای نخستین‌بار اپن آمریکا را تجربه می‌کند، صعود به فینال به معنای یک رویای محقق شده است. او در ادامه گفت: زمانی که به دیدار نهایی می‌رسید دوست دارید پیروز شوید.

تنیسور کانادایی که در رتبه ۲۰۸ جهان قرار داشت، توانست در رتبه پانزدهم جای بگیرد. او به زودی در میان ۱۰ تنیسور برتر قرار خواهد گرفت و رتبه‌اش بستگی به نتیجه‌ای که در فینال کسب می کند هشتم یا پنجم خواهد بود.

آندرسکو تنیسور قدرتمندی است و تنها آسیب دیدگی‌ها باعث شدند از آوریل تا آگوست نتواند در میادین حضور داشته باشد. او در نهایت خود را به رقابت‌های نیویورک رساند. تنیسور ۱۹ ساله بامداد فردا (یک‌شنبه) فرصت دارد تا از رکورد یوژینی بوشار پیشی بگیرد. تنیسور کانادایی در آن فینال گرند اسلم مغلوب پترا ویتوا شد.

این در حالی است که شرایط برای ویلیامز متفاوت است. تنیسور آمریکایی می‌تواند در نهمین فینال خانگی به رکورد ۲۴ قهرمانی گرند اسلم مارگارت کورت برسد. بانوی شماره هشت جهان از زمانی که مادر شد نتوانست در گرند اسلم‌ها قهرمان شود. در فینال‌های ویمبلدون ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ به ترتیب توسط آنجلیک کربر و سیمونا هالپ شکست خورد. سال گذشته هم در اپن آمریکا مغلوب اوساکا شد.

دیدار نهایی تنیس اپن آمریکا در بخش بانوان ۰۰:۳۰ بامداد یک‌شنبه برگزار می‌شود./ایسنا

 

ارسال نظر

تازه ها