کد خبر 62550

بازارهای سهام اروپا در نتیجه آغاز مذاکرات بین آمریکا و چین از اواسط ماه سپتامبر و همچنین منتفی شدن بریگزیت بدون توافق در دولت جانسون رشد اندکی را تجربه کردند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، بازارهای سهام در اروپا در نتیجه آغاز مذاکرات بین آمریکا و چین رشد اندکی را روز جمعه سپری کردند.

اقدام نمایندگان پارلمان بریتانیا در منتفی کردن بریگزیت بدون توافق در رشد بازارهای سهام اروپا تأثیرگذار بود اما کاهش میانگین تولید صنعتی در آلمان و همچنین کاهش رشد بخش اشتغال در اقتصاد آمریکا از رشد بیشتر بازارهای سهام اروپا جلوگیری کرد.

«لری کادلو» مشاور اقتصادی ترامپ روز جمعه اعلام کرد مذاکرات آمریکا و چین اواسط ماه سپتامبر از سر گرفته می‌شود اگر چه وی گفته است این مذاکرات که از 18 ماه پیش آغاز شده است ممکن است مدت زمانی طولانی طول بکشد.

شاخص «دکس 30» آلمان در نتیجه این تحولات 65 واحد معادل 0/5 درصد رشد کرد و به 12192 واحد رسید که بیشترین مقدار این شاخص از اول آگوست تاکنون بوده است. شاخص «فوتسی 100» لندن نیز 11 واحد معادل 0/2 درصد رشد کرد و به 7282 واحد رسید.

Capture1

شاخص «کک 40» فرانسه نیز 11 واحد یعنی 0/2 درصد رشد کرد و به 5604 واحد رسید که بالاترین مقدار خود از 26 جولای تاکنون است.

بازارهای سهام اروپا عمیقا تحت تأثیر رکود جهانی کنونی قرار گرفته‌اند و ضعف چشم‌انداز اقتصادی جهان در نتیجه تنش‌های فزاینده بین آمریکا و چین از رشد بیشتر آنها جلوگیری کرده است.

از طرف دیگر بحران سیاسی در بریتانیا بر این ضعف رشد بازارها دامن زده است به طوری که از سال 2016 تاکنون بازارها تحت تأثیر بریگزیت قرار گرفته‌اند.

 

ارسال نظر

تازه ها