کد خبر 62545

نماینده هوبرت مینیس نخست وزیر باهاما اعلام کرد کشته شدگان توفان دوریان ۴۳ نفر بوده اند و انتظار می رود این تعداد افزایش یابد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، شمار تلفات توفان «دوریان» (Dorian) در باهاما تا روز گذشته(جمعه) به ۴۳ نفر رسید.

شبکه تلویزیونی "ان.بی.سی نیوز» امروز (شنبه) گزارش داد: نماینده "هوبرت مینیس" (Hubert Minnis) نخست وزیر باهاما اعلام کرد کشته شدگان توفان دوریان ۴۳ نفر بوده اند و انتظار می رود این تعداد افزایش یابد.

نشریه واشنگتن پست نیز در این باره نوشت: ۳۵ نفر در جریان وقوع توفان دوریان در جزایر "آباکاس" (Abacos Islands) و هشت نفر دیگر نیز در منطقه «گراند باهاما» (Grand Bahama) کشته شدند، عملیات نجات و جستسجو دراین مناطق همچنان ادامه دارد.

توفان دریایی دوریان که اوایل شهریور ماه در اقیانون اطلس شکل گرفته بود با رسیدن به بالاترین سطح توفنده های دریایی، سطح پنج و با سرعتی بیش  از ۲۸۰ کیلومتر بر ساعت، یکشنبه گذشته به مدت ۴۰ ساعت بر فراز باهاما  قرار گرفت.

درهمین حال شبکه انگلیسی "اسکای‌نیوز" نیز ۱۴ شهریور ماه گزارش داد: حدود ۱۳۰ هزار واحد مسکونی در باهاما تخریب و یا آسیب جدی دیده اند، همچنین  بیش از ۶۰ هزار نفر از مردم این کشور ۴۰۰ هزار نفری نیازمند منابع غذایی هستند.

حدود ۶۰ درصد «مارش هاربور» که بزرگترین شهر جزیره «گرند آباکو» از این مجمع‌الجزایر است، تخریب شده و دو شهر «ماد» و «پی» که شهرهای حاشیه‌نشین بوده‌اند، به کلی ویران شده‌اند.

این توفان همچنین ایالت های جنوب شرقی آمریکا همچون فلوریدا، کارولینای شمالی و جنوبی را تحت تاثیر خود قرار داد، بطوریکه بسیاری از پروازها در این مناطق لغو شد.

باهاما با وسعتی نزدیک به ۱۴ هزار کیلومتر مربع متشکل از حدود ۷۰۰ جزیره واقع در منطقه کارائیب است.

این کشور جزیره ای در شمال کوبا و در جنوب شرق ایالت فلوریدا آمریکا قرار دارد.

منبع: ایرنا 

ارسال نظر

تازه ها