کد خبر 62526

با اعلام وزارت کار آمریکا

طبق آماری که وزارت کار آمریکا در خصوص میزان اشتغال در ماه آگوست منتشر کرده است حدود 130 هزار نفر وارد بازار کار شده‌اند که 96 هزار نفر مربوط به بخش خصوصی و 28 هزار نفر نیز در بخش دولتی استخدام شده‌اند، در حالی که میزان اشتغال در ماه قبل 159 هزار نفر بوده است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، وزارت کار آمریکا آمار مربوط به اشتغال این کشور در ماه آگوست را منتشر کرد که بر اساس آن میزان اشتغال در ایالات متحده به غیر از بخش کشاورزی حدود 130 هزار نفر افزایش یافت و این در حالی است که افزایش میزان اشتغال در این کشور در ماه گذشته 159 هزار نفر بوده است.

 از این 130 هزار نفر حدود 96 هزار نفر در بخش خصوصی و 28 هزار نفر نیز در بخش دولتی وارد بازار کار شده‌اند.

داده‌های واقعی رشد بخش اشتغال در آمریکا به غیر از بخش کشاورزی که تحت عنوان NFP نیز خوانده می‌شود در حالی منتشر شده است که پیش‌بینی کارشناسان بر این بود که این ماه یعنی آگوست 158 هزار نفر وارد بازار کار خواهند شد، رقمی که با داده‌های واقعی اختلاف زیادی دارد.

Capture1111

از طرف دیگر میزان اشتغال در بخش دولتی نیز 28 هزار نفر افزایش یافته است که بیشتر به دلیل استخدام 25 هزار نفر برای کار موقت درسال 2020 است.

در این میان بخش بهداشت 24 هزار نفر را وارد بازار کرده است و در 12 ماه گذشته سهم این بخش در ورود افراد برای اشتغال 392 هزار نفر بوده است.

همچنین میزان اشتغال در فعالیت‌های مالی در خلال ماه آگوست نیز 15 هزار نفر رشد کرد که نیمی از آنها مربوط به فعالیت‌ در بخش‌های بیمه‌ای و شغل‌های مرتبط با آن بوده است. از ابتدای سال تاکنون 111 هزار نفر در بخش‌های مختلف مالی وارد بازار کار شده‌اند.

از طرف دیگر در بخش معدن حدود 5 هزار نفر خروج از کار اعلام شده است که نشان دهنده کاهش میزان اشتغال در این بخش است.

با تمامی آمار و ارقام منتشر شده در مورد وضعیت اشتغال در ماه آگوست، نرخ بیکاری اما در آمریکا بدون تغییر ماند و در همان سطح 3.7 درصد قرار گرفت.

 

ارسال نظر

تازه ها