کد خبر 62520

سازمان ملل در گزارشی هولناک نوشته است هر دو ساعت به دلیل فقر غذایی و نبود زیرساخت های درمانی یک زن یمنی می میرد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به نقل از روسیا الیوم، سازمان ملل طی گزارشی اعلام کرد از مجموع 260 بیمارستان تحت حمایت این سازمان در یمن طی ماه آگوست گذشته 100 بیمارستان به دلیل کاهش بودجه بسته شدند.

طبق وب‌سایت سازمان ملل، صندوق جمعیت سازمان ملل پیش‌بینی کرده است تا ماه سپتامبر جاری 75 بیمارستان دیگر بسته شود که این امر بر حدود 650 هزار زن یمنی، که به خدمات بهداشت باروری نیاز دارند، تاثیر خواهد گذاشت و در صورت بسته شدن تمامی بیمارستان‌های تحت حمایت این صندوق در یمن، بیش از یک میلیون زن در معرض خطر قرار خواهند گرفت.

«ناتالیا کانیم» مدیر اجرایی این صندوف تصریح کرد، ارزیابی‌ها نشان می‌دهد هر دو ساعت یک زن یمنی به دلیل عوارض بارداری و زایمان جان خود را از دست می‌دهد.

کانیم افزود، بیش از یک میلیون زن یمنی به شدت به بودجه کافی نیاز دارند تا امکان دسترسی‌شان به خدمات بهداشت باروری را از دست ندهند.

طبق اعلام صندوق جمعیت سازمان ملل، اهداکنندگان بین‌المللی در کنفرانس تعهدات در فوریت گوشته مبلغ 2.6 میلیارد را برای تامین بودجه تلاش‌های انسان‌دوستانه در یمن اختصاص دادند. با این حال، تاکنون شرکای سازمان ملل و امور انسان‌دوستانه کمتر از نیمی از این مقدار را دریافت کرده‌اند.

برنامه جهانی غذا وابسته به سازمان ملل متحد نیز اخیرا در گزارشی وضعیت انسانی در یمن را «بسیار اسفناک» برشمرد و نسبت به فقدان امنیت غذایی 18  میلیون نفر در این کشور جنگ زده هشدار داد.

منبع: تسنیم 

ارسال نظر

تازه ها