کد خبر 62417

فرستاده ویژه رئیس‌جمهور آمریکا در امور خاورمیانه، استعفا کرد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، کاخ سفید اعلام کرد جیسون گرینبلات، فرستاده ویژه دونالد ترامپ -رئیس‌جمهور این کشور- در امور به اصطلاح صلح خاورمیانه، استعفا کرد.

او اوایل ماه شهریور اعلام کرد برنامه به اصطلاح صلح آمریکا برای خاورمیانه موسوم به «معامله قرن» و یا دست‌کم بخشی از آن تا پیش از انتخابات رژیم صهیونیستی که قرار است ماه سپتامبر برگزار شود، رونمایی نخواهد شد.

در ۲۵ ژوئن، جرد کوشنر، داماد ترامپ و مشاور ارشد کاخ سفید، در کنفرانسی در بحرین از جنبه‌های اقتصادی این برنامه پرده برداری کرد. اما گرینبلات در گفت‌وگویی با شبکه العربیه اعلام کرده بود کنفرانس منامه شکست خورد، چون بدون دستیابی به راه حلی سیاسی بین فلسطینی‌ها و رژیم صهیونیستی طرح اقتصادی هیچ ارزشی ندارد. 

گرینبلات در ادامه گفته بود کوشنر در کنار کادری از دولت آمریکا اقدام به ایجاد طرحی به ارزش ۵۰ میلیارد دلار برای آنچه کمک‌رسانی به فلسطینی‌ها، اردنی‌ها، مصری‌ها و لبنانی‌ها خوانده شده، کرده است؛ اما مادامی که طرحی سیاسی وجود نداشته باشد که رژیم صهیونیستی و فلسطین بتوانند بر سر آن توافق کنند، این اقدام به موفقیت نخواهد رسید./ باشگاه خبرنگاران جوان

 

 

ارسال نظر

تازه ها