کد خبر 62275

ارزش پوند که در دیروز به پایین‌ترین حد خود در برابر دلار در سه سال اخیر رسیده بود امروز صبح چهارشنبه در نتیجه جلسه دیشب پارلمان بریتانیا حول بریگزیت افزایش یافت.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، پوند استرلینگ در نتیجه رأی‌گیری دیشب پارلمان بریتانیا و تعویق سه‌ماهه بریگزیت کمی از ارزش خود را بازیافت کرد و صبح روز چهارشنبه حدود 0/5 درصد رشد کرد.

Capture2

با بالارفتن ارزش پوند در برابر دلار اکنون هر پوند معادل 1.21 دلار معامله می‌شود. دیروز ارزش پوند به پایین‌ترین حد خود در سه سال اخیر نسبت به دلار رسید که خطر بحران را برای اقتصاد بریتانیا به صدا درآورد.

نمایندگان پارلمان بریتانیا دیشب در جریان رأی‌گیری حول بریگزیت، جدایی بدون توافق بریتانیا از اتحادیه اروپا را منتفی کردند و اکنون جانسون باید تا حصول توافق با اتحادیه اروپا تلاش کند.

نخست‌وزیر بریتانیا قصد داشت انتخابات زودهنگام برگزار کند تا بتواند اکثریت مجلس عوام را از آن خود کند و در این راستا موافقت ملکه بریتانیا را نیز دریافت کرد، اما وی با توجه به جلسه دیشب و جدایی برخی از هم‌حزبی‌هایش و پیوستن آنها به احزاب دیگر، بعید است بتواند دو سوم آرا را برای برگزاری انتخابات زودهنگام کسب کند.

نگاهی تاریخی به ارزش پوند در برابر دلار نشان می‌دهد که در تاریخ اول آگوست 2008  ارزش پوند در برابر دلار به 2.11 رسید که بالاترین میزان در تاریخ پوند محسوب می‌شود و در تاریخ فوریه 1985 نیز با 1.05 در برابر دلار پایین‌ترین میزان خود در برابر دلار تجربه کرده بود.

 

ارسال نظر

تازه ها