کد خبر 62269

بازارهای سهام اروپا در نتیجه جلسه‌ی دیشب پارلمان بریتانیا در به تعویق انداختن سه ماهه بریگزیت صعودی شدند ور ساعات آغازین بازارهای سهام آمریکا نیز حکایت از رشد دارد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به تعویق انداختن تاریخ جدایی بریتانیا از اتحادیه اروپا در جلسه رأی‌گیری دیشب پارلمان انگلیس منجر به مثبت شدن بازارهای سهام اروپایی شد.

دیشب در جلسه‌ی رأی‌گیری پارلمان بریتانیا قانونگذاران انگلیسی با ۳۲۸ رای مثبت در مقابل ۳۰۱ رای منفی طرحی را تصویب کردند که بر مبنای آن امروز لایحه‌ای به رای گذاشته می‌شود که جانسون را به مذاکره بیشتر با اتحادیه اروپا تا زمان رسیدن به توافق ملزم می‌کند.

آنها همچنین تصویب کردند در صورتی که تا 14 اکتبر نخست‌وزیر بریتانیا نتواند با اتحادیه اروپا بر سر بریگزیت توافق کند تاریخ جدایی سه ماه به تعویق می‌افتد.

بوریس جانسون خواستار برگزاری انتخابات زودهنگام است اما در جلسه‌ای که امروز قرار است به این منظور در پارلمان بریتانیا برگزارشود به دو سوم آرای نمایندگان نیاز دارد.

جانسون دیشب در جریان رأی‌گیری به دلیل اینکه برخی از هم‌حزبی‌هایش بر علیه او رأی دادند آنها را از حزب اخراج کرد که تعداد آنها بالغ بر 21 نفر است.

در نتیجه‌ی به تأخیر افتادن تاریخ جدایی بریتانیا از اتحادیه اروپا بازارهای سهام اروپا واکنش مثبت به این رویداد نشان دادند و همگی روند رو به رشدی را طی کردند.

شاخص «فوتسی 100» لندن با 39 واحد افزایش معادل 0/55 درصد رشد کرد و به 7309 واحد رسید که همین امر حاکی از مثبت شدن شاخص سهام لندن در بازه زمانی هفتگی و ماهانه شد.

شاخص «دکس 30» آلمان 152 واحد رشد کرد که معادل 1.26 درصد است و باعث شد این شاخص نقطه 12061 واحدی را لمس کند. این شاخص از ابتدای سال تاکنون بیش از 1481 واحد معادل 14 درصد افزایش یافته است.

Capture1234

شاخص «کک 40» فرانسه نیز واکنش بسیار خوبی به این رویداد نشان داد و 60 واحد معادل 1.10 درصد افزایش یافت و به 5526 واحد رسید و شاخص «آیبکس 35» اسپانیان به موازات سایر شاخص‌های اروپایی 76 واحد معادل 0/86 درصد رشد از خود نشان داد و به 8884 واحد رسید.

از طرف دیگر بازارهای سهام آمریکا امروز چهارشنبه نیز در واکنش به جلسه دیشب ساعات آغازین را با روندی مثبت آغاز کردند و هر سه شاخص «داوجونز»، «S  & P 500» و «نزدک کامپوزیت» اکنون در بازارها در حال صعودی شدن هستند.

 

ارسال نظر

تازه ها