کد خبر 62229

بازارهای سهام آمریکا در نتیجه شکایت چین علیه آمریکا در سازمان تجارت جهانی و همچنین کاهش ارزش بیش از حد یوان در برابر دلار افت کردند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، وال استریت روز سه‌شنبه عمیقا در وضعیت قرمز  قرار گرفت که دلیل آن اقدام دولت چین در باز کردن پرونده شکایت علیه ایالات متحده به دلیل اعمال تعرفه بر واردات چین و همچنین قرار گرفتن یوان چین در پایین‌ترین سطح خود در برابر دلار بود.

از طرف دیگر شاخص خرید مدیران ایالات متحده منتشر شد که برای اولین بار در سه سال اخیر این شاخص از کاهش فعالیت کارخانجات آمریکا خبر داد و همین امر ترس را بر بازارهای سهام حاکم کرد.

در اروپا نیز بحران سیاسی ایجاد شده در بریتانیا حول برگزیت باعث ترس بیشتر بازارهای مالی در جهان شد. دولت بویس جانسون قصد دارد که تا 14 اکتبر انتخابات زودهنگام برگزار کند و در این راستا موافقت ملکه انگلستان را نیز دریافت کرده است و امروز پارلمان بریتانیا قرار است در این مورد رأی‌گیری کند.

جانسون برای برگزاری انتخابات زودهنگام نیاز به آرای دو سوم اعضای پارلمان دارد که با توجه به خروج برخی از اعضای این حزب و همچنین اخراج برخی دیگر از حزب محافظه‌کار توسط جانسون این امر بسیار دشوار به نظر می‌رسد.

نمایندگان پارلمان بریتانیا در رأی‌گیری دیشب خود «بریگزیت بدون توافق» را منتفی کردند و از جانسون خواستند تا رسیدن به توافق با اتحادیه اروپا به کار خود ادامه دهد و در صورت عدم توافق جدایی سه ماه دیگر به تعویق خواهد افتاد.

همچنین دولت چین به دو بانک بزرگ اروپایی یعنی «دویچه بانک» آلمان و «بی ان پی پاریباس» فرانسه اجازه داده است که بدهی‌های منتشر شده توسط مؤسسات غیرمالی را خریداری کند.

در نتیجه همین اتفاقات شاخص داوجونز آمریکا 258 واحد یعنی معادل 1.1 درصد افت کرد وشاخص S &  P 500 نیز 20 واحد معادل 0/7 درصد کاهش یافت و شاخص نزدک کامپوزیت با 89 واحد کاهش معادل 1.1 درصد و به همان میزان داوجونز سقوط کند.

 

ارسال نظر

تازه ها