کد خبر 61372

یک مفسر دموکرات نشان داده است که در انتخابات درون حزبی جمهوری خواهان برای معرفی کاندیدای فرمانداری ایالت می سی سی پی با تقلب همراه شده است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، انتخابات حذفی درون حزبی معرفی نامزد نهایی از حزب جمهوریخواه برای فرمانداری ایالت می.سی.سی.پی با تقلب همراه شد.

این انتخابات روز گذشته (سه شنبه) بین «تیت ریوز» (Tate Reeves) و «بیل والر» (Bill Waller) برگزار شد که در نهایت به پیروزی ریوز که اکنون معاون فرماندار این ایالت می.سی.سی.پی است، به پایان رسید.

این درحالیست که اخبار شبکه های اجتماعی همچون توئیتر از وقوع تقلب در این انتخابات حکایت دارد.

«ناتان رابین» (Nathan Rubin) کنشگر، مفسر سیاسی  و استراتژیست دموکرات آمریکایی در حساب توئیتر خود نشان داد که چگونه صفحه الکترونیکی در این رای گیری حزبی فقط تیت ریوز را انتخاب می کرد.

رای دهندگان آمریکایی در این انتخابات چنانچه از بین دو نامزد حزب جمهوریخواه، گزینه «بیل والر» را برگزینند به جای وی گزینه "تیت ریوز" تیک می خورد.

این در حالیست که تاکنون هیچ رسانه آمریکایی به این تقلب درون حزبی جمهوریخواهان ایالت می.سی.سی.پی اشاره ای نکرده است.

طی چند ماه گذشته نگرانی در مورد انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ در نهادهای اطلاعاتی آمریکا و نیز احتمال مداخله روسیه در این انتخابات آنچنان که در انتخابات ۲۰۱۶ روی داد، تشدید شده است.

در انتخابات حذفی درون حزبی روز گذشته از حزب جمهوریخواه برای معرفی نامزد نهایی از این حزب برای فرمانداری می.سی.سی.پی، ریوز توانست با کسب ۵۴ درصد آرا والر را که ۴۶ درصد آرا به دست آورده بود، شکست دهد.

ریوز پس از این پیروزی باید با «جیم هود» (Jim Hood) دادستان کل ایالت می.سی.سی.پی از حزب دموکرات در انتخابات عمومی ماه نوامبر برای تصدی سمت فرمانداری این ایالت رقابت کند.

منبع: ایرنا 

ارسال نظر

تازه ها