کد خبر 60042

رئیس جمهور آمریکا مدعی شد که در صورتی که انتخابات ۲۰۲۰ را واگذار کند بازار‌های این کشور به ورطه نابودی کشیده خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا روز گذشته در همایش انتخاباتی خود در نیوهمپشایر با زبانی تهدید آمیز اعلام کرد رای دهندگان چاره‌ای جز رای دادن به او ندارند و هشدار داد در صورتی که در انتخابات سال ۲۰۲۰ بار دیگر پیروز نشود، «همه چیز به یک شکست کامل تبدیل خواهد شد».

او بار دیگر ضمن خودستایی و تحسین عملکرد اقتصادی‌اش و تاکید بر اینکه از زمان حضور او در کاخ سفید اقتصاد آمریکا رشد داشته است، مدعی شد در حال حاضر، آمریکا بهترین اقتصاد جهان را دارد. وی سپس پیش‌بینی کرد در صورتی که انتخابات ۲۰۲۰ را واگذار کند و از نامزد‌های دموکرات شکست بخورد، بازار‌های این کشور به ورطه نابودی کشیده خواهد شد.

ترامپ در بخشی از اظهارات خود در تالار منچستر نیوهمپشایر گفت: می‌دانم شما مرا دوست دارید و این همایش یک جشن دوستانه است، ولی شما هیچ انتخابی ندارید جز اینکه به من رای دهید چرا که در آن صورت شما کاملا شکست خورده اید و همه چیز از بین خواهد رفت. خواه شما مرا دوست داشته باشید یا از من متنفر شوید باید به من رای دهید.

رئیس جمهور آمریکا همچنین در مصاحبه با خبرنگاران در نیوجرسی گفته بود اگر در انتخابات سال آینده یک دموکرات وارد کاخ سفید شود، رشد اقتصادی آمریکا پایان خواهد یافت. او گفت: صادقانه بگویم اگر اتفاقاتی در انتخابات ۲۰۲۰ رخ دهد، خواهید دید که اقتصاد آمریکا نابود خواهد رفت.

رئیس جمهور آمریکا در حالی نسبت به نابودی اقتصاد این کشور در صورت شکستش هشدار داده که به واسطه تشدید جنگ تجاری با چین، بازار‌های سهام این کشور با افت شدید مواجه هستند. روز چهارشنبه گذشته، شاخص صنعتی داوجونز با افت ۸۰۰ واحدی بدترین روند نزولی خود در سال ۲۰۱۹ را تجربه کرد.

ترامپ روز گذشته نیز با انتشار توئیتی رسانه‌های آمریکا را به تلاش برای نابودی اقتصاد آمریکا متهم کرد و مدعی شد مطبوعات برای جلوگیری از انتخاب او در سال ۲۰۲۰ دست به کار خواهند شد./ باشگاه خبرنگاران جوان

 

 

ارسال نظر

تازه ها