کد خبر 60032

سناتور آمریکایی گفت اقدامات رئیس‌جمهور آمریکا در ماجرای ممنوعیت ورود دو عضو کنگره به فلسطین اشغالی بخشی از نژادپرستی و اسلام ستیزی وی است

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، برنی سندرز از نامزد‌های دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در گفتگوی اختصاصی با این شبکه گفت: با اعمال فشار‌های دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، مقامات اسرائیل اعلام کردند سفر دو عضو کنگره آمریکا به اسرائیل ممنوع شده است. این افراد که با عنوان "جوخه" یا "دسته" شناخته شده اند به شدت منتقد سیاست‌های دولت ترامپ هستند. این گروه متشکل است از الکساندریا اوکازیو کورتز از ایالت نیویورک، الحان عمر از ایالت مینه سوتا، آیانا پرسلی از ایالت ماساچوست و رشیده طالب از ایالت میشیگان.

وی افزود: یکی از دلایل این کار دونالد ترامپ، منحرف کردن حواس‌ها از مسائل داخلی آمریکا است. این وضعیت بسیار شرم آور است. دو عضو کنگره ایالات متحده از دسترسی به جایی منع شده اند که آمریکا سالانه میلیارد‌ها دلار برای حمایت از آن صرف می‌کند. بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل و شمار دیگری از مقامات اسرائیل که از این تصمیم حمایت کرده‌اند، شاید پول آمریکا را هم نمی‌خواهند! به نظر بنده، اقدامات ترامپ در کل این ماجرا بخشی از نژادپرستی و اسلام ستیزی وی است. این اقدام بسیار شنیع است.

 

ارسال نظر

تازه ها