کد خبر 59885

به گفته رئیس اتاق بازرگانی با توجه به افزایش رشد نقدینگی هر ساله در کشور، حذف صفر هیچ کمکی به رونق پول کشور نمی کند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، کیوان کاشفی در نشست خبری که امروز (23 مرداد) برگزار شد با بیان اینکه در کشور چالش‌های اقتصادی فراوانی داریم، اظهار کرد: حذف چهار صفر یکی از سطحی‌ترین مسائل اقتصادی کنونی کشور است.

وی با تاکید بر لزوم جلوگیری از تولید پول و نقدینگی در کشور که به ایجاد تورم دامن می‌زند، ادامه داد: سالانه 500 هزار میلیارد تومان نقدینگی در کشور تولید می‌شود که با این روند هر 10 سال یک صفر جدید به پول ملی اضافه می‌شود و 40 سال دیگر دوباره باید همین طرح حذف چهار صفر از پول ملی را اجرا کنیم.

به گفته عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی ایران، برای حل این مشکلات ابتدا باید جلوی تولید پول را بگیریم و برای این منظور  هم باید ساختار بانکی کشور اصلاح شود.

کاشفی همچنین رفع سایر مشکلات اقتصادی کشور را نیازمند تصمیمات بزرگ دانست که باید از رده‌های بالا آغاز شود و گفت: برای اجرای چنین تصمیماتی باید به سرمایه اجتماعی که در کشور داریم، تکیه کنیم.

رئیس اتاق بازرگانی کرمانشاه بر لزوم استفاده از ظرفیت بخش خصوصی و تشکل‌های اجتماعی در کشور هم تاکید کرد و افزود: باید این نگاه که منتظر بمانیم دولت برای ما کاری انجام دهد را کنار بگذاریم.

وی با بیان اینکه دولت با محدودیت‌های مالی و... مواجه است و بیش از سه میلیون کارمند دولتی روی دستش مانده، عنوان کرد: دولت باید در شرایطی که با محدودیت مواجه است، فضا را برای فعالیت تشکل‌های خصوصی و اجتماعی بازتر کند./ایسنا

 

ارسال نظر

تازه ها