کد خبر 59713

در نتیجه ادامه تنش تجاری بین چین و آمریکا و همچنین ادامه دار شدن اعتراضات سیاسی در هنگ کنگ بازارهای سهام آمریکا روز دوشنبه را نزولی سپری کردند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، هر سه شاخص عمده بازارهای سهام آمریکا روز دوشنبه در نتیجه تنش‌های تجاری بین آمریکا و چین و نیز بالا گرفتن اعتراضات در هنگ کنگ نزولی شدند.

اعتراضات چند روزی است که در هنگ کنگ شدت گرفته است و معترضان با پلیس این کشور درگیر شدند در حدی که فرودگاه‌ بین‌المللی این دولتشهر برای مدتی تعطیل شد.

اعتراضات در واکنش به لایحه استرداد مجرمان به چین توسط دولت این کشور آغاز شد و سپس به خواست کناره‌گیری دولت این کشور منتتهی شد.

تنش‌های تجاری بین آمریکا و چین نیز به دنبال اعلام ترامپ مبنی بر وضع 10 درصد تعرفه بر 300 میلیارد دلار از کالاهای چینی از ماه سپتامبر بالا گرفت و چین نیز در واکنش به این تصمیم بر واردات محصولات کشاورزی از آمریکا تعرفه 10 درصدی اعمال کرد.

با وضع این تعرفه‌ها تقریبا اکنون تمامی کالاهای صادراتی چین به آمریکا مشمول وضع تعرفه شده‌اند که در تاریخ تجاری این دو کشور بی‌سابقه بوده است.

Capture1

در نتیجه این رویدادها بازارهای سهام در آمریکا روزهای خوبی را سپری نمی‌کنند و دیروز شاخص داوجونز حدود 1.5 درصد معادل 390 واحد افت کرد. همچنین شاخص S &  P 500 نیز 36 واحد عقب‌نشینی کرد که افتی معادل 1.2 درصد است. شاخص نزدک کامپوزیت نیز همراستا با شاخص‌های قبلی 96 واحد کاهش یافت که معادل 1.2 درصد است.

 

 

ارسال نظر

تازه ها