کد خبر 59652

وزارت دفاع ژاپن اعلام کرد که ژاپن و ایالات متحده بر سر موشک‌های کره‌ شمالی هماهنگ هستند و به دقت تحولات پس از پرتاب‌های آزمایشی اخیر را رصد خواهند کرد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به نقل از رویترز،  وزارت دفاع ژاپن اعلام کرد که کره‌ شمالی در تلاش برای ایجاد شکاف بین توکیو و واشنگتن است اما ژاپن و ایالات متحده بر سر موشک‌های کره‌ شمالی هماهنگ هستند و به دقت تحولات پس از پرتاب‌های آزمایشی اخیر را رصد خواهند کرد.

وزارت دفاع ژاپن می‌گوید که وزیران دفاع ژاپن و آمریکا در جلسه اخیر خود روی این مسئله توافق داشتند که هیچ اختلافی بین این دو کشور وجود ندارد.

این وزارتخانه می گوید که وزیر دفاع ژاپن و همتای آمریکایی‌اش برای وادار کردن کره شمالی به کنار گذاشتن تمام انواع موشک‌های بالستیک توافق کرده‌اند.

واکنش وزارت دفاع ژاپن در پاسخ به بیانیه روز یکشنبه یکی از مقامات وزارت خارجه کره شمالی در امور آمریکا مطرح شد.

این مقام کره‌شمالی پرتاب‌های اخیر این کشور را این طور توجیه کرد که دونالد ترامپ آزمایش‌های موشک‌های کوتاه برد را مجاز دانسته است.

کره‌ شمالی در هفته‌های اخیر چندین موشک کوتاه برد را آزمایش کرده است. کره‌جنوبی این موشک‌ها را از نوع «بالستیک کوتاه برد» توصیف و آن را نقض قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد عنوان می‌کند.

این سخنان در حالی مطرح می‌شود که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا دو روز پیش در توئیتر اعلام کرد که کیم جونگ اون رهبر کره‌شمالی در نامه‌ای که به او نوشته است به‌ خاطر آزمایش‌های اخیر این کشور «یک عذرخواهی کوچک» هم کرده و گفته است که وقتی رزمایش‌ها تمام شود این آزمایش‌ها هم به‌ پایان می‌رسند./مهر

ارسال نظر

تازه ها