کد خبر 59646

رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا گفت: با وجود کتمان مقام‌های دولت انگلیس، بزرگترین بازنده خروج بدون توافق از اتحادیه اروپا این کشور خواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به نقل از یورو نیوز، «ژان کلود یونکر» رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا که به اتریش سفر کرده است، گفت: با وجود کتمان مقام‌های دولت انگلیس، بزرگترین بازنده خروج بدون توافق از اتحادیه اروپا این کشور خواهد بود.

 یونکر یاد آور شد که مذاکرات اتحادیه اروپا و انگلیس همچنان در چارچوب تنظیم روابط آتی این کشور با اتحادیه ادامه خواهد داشت ولی بازگشت به مذاکرات مرتبط با توافق‌نامه برگزیت غیر ممکن است.

اتحادیه اروپا پیش از این نیز بارها تاکید کرده که حاضر به بازگشایی پرونده توافق‌نامه به دست آمده با ترزا مِی، نخست وزیر پیشین انگلیس نیست اما بوریس جانسون نخست وزیر فعلی این کشور در تلاش برای حذف«پشتوانه مرزی ایرلند» از این توافق است.

مخالفان توافقنامه برگزیت معتقدند که با وجود پشتوانه مرزی ایرلند، انگلیس پس از برگزیت نیز نمی‌تواند سیاست تجاری مستقل خود را دنبال کند.

بوریس جانسون در نخستین سخنرانی خود پس از رسمیت یافتن نخست وزیری اش تاکید کرده بود که برگزیت  مهم‌ترین مسئله کنونی کشورش است و به طور قطع در روز ۳۱ اکتبر با و یا بدون توافق اجرایی خواهد شد./مهر

ارسال نظر

تازه ها