کد خبر 59569

رفیق قدیمی دونالد ترامپ که به دلیل تجارت دختران و پرونده تجاوزهای متداول در زندان به سر می برد خودکشی کرد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، «عصرایران» در ادامه نوشت: اپستین متهم بود که ده‌ها دختر نوجوان زیر سن قانونی را از طریق پرداخت پول وادار به بردگی جنسی کرده و با آنها رابطه جنسی داشته است.

روز شنبه خبر حلق‌آویز شدن اپستین در زندان منتشر شد؛ درست شبیه ده‌ها مورد ماجرای حذف فیزیکی در سریال معروف «هاوس آو کاردز»؛ و این در حالی است که اپستین ماه گذشته نیز اقدام به خودکشی کرده بود اما به گفته مسئولان زندان، این اقدام او ناکام مانده بود.

اپستین رابطه نزدیکی با دونالد ترامپ و خانواده کلینتون داشت. او همچنین با برخی از چهره‌های نامدار در عرصه سیاسی جهان از جمله با «شاهزاده اندرو» پسر ملکه بریتانیا نیز رابطه نزدیکی داشت.

حالا با مرگ او در زندان، بسیاری از رسانه‌ها و شخصیت‌های سیاسی درباره او اظهار نظر می‌کنند؛ درست مشابه لحظه‌های پس از جنجال‌های سیاسی خاص در سریال «هاوس آو کاردز» که برای لحظاتی تحلیلگران در شبکه‌های تلویزیونی آمریکا درباره موضوع جنجالی به بحث و جدل می‌پردازند.

گفتنی است اپستین در سال ۲۰۰۸ نیز به اتهامی مشابه دستگیر شد و از سوی دادگاه به ۱۳ ماه زندان محکوم شد اما با استفاده از نفوذ خود توانست با موافقت دادگاه، دوران محکومیتش را نه در زندان، بلکه در دفتر کارش در ایالت فلوریدای آمریکا بگذراند.

در آن زمان «الکس آکوستا» وزیر کار مستعفی ترامپ، دادستان ایالت فلوریدا بود و گفته می‌شود رابطه نزدیک و دوستی اپستین با او، باعث حکم سبک دادگاه شده بود. آکوستا پس از جنجال دستگیری دوباره اپستین در ماه گذشته مجبور به استعفا شد.

از سوی دیگر ترامپ هم که رابطه نزدیکی با اپستین داشته، دیروز تلاش کرد با ری‌توییت کردن فیلم اظهارات کاربری به نام «ترنس ویلیام» ( یک بازیگر و کمدین آمریکایی)، توپ اتهامات را به زمین کلینتون‌ها بیندازد. او نوشت: «جفری اپستین اطلاعاتی در مورد بیل کلینتون داشت و او حالا مرده است.»

او در توییتی دیگر نوشت: «اینکه وقتی افرادی که اطلاعاتی درباره کلینتون‌ها دارند، کارشان به مرگ می‌کشد و با خودکشی به مرگ می‌رسند؛ دیوانه‌کننده است!»

از سوی دیگر بسیاری از رسانه‌ها در آمریکا این شائبه را مطرح کرده‌اند که چگونه با توجه به اقدام به خودکشی ماه گذشته اپستین، از او مراقبت‌های کافی نشده تا در سلول انفرادی دست به اقدام دوباره نزند.

شهردار نیویورک که خود یکی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا هم هست، با پیش کشیدن این شائبه، مرگ اپستین را مشکوک دانسته و خواستار تحقیقات کاملی درباره علت و نحوه مرگ او در زندان شده است.

«بیل دی بلازیو» (شهردار نیویورک) در این رابطه گفته: «می‌خواهیم بدانیم که او از چه چیزهایی باخبر بوده و چند نفر میلیونر و میلیاردر در فعالیت‌های غیرقانونی او شریک بوده‌اند؟»

«ویلیام بار» دادستان کل آمریکا هم دیروز اعلام کرد درباره تخطی احتمالی از نحوه اعمال اقدامات پیشگیرانه از خودکشی از سوی زندانبان‌ها‌ در مورد «اپستین» تحقیقات خواهد شد. پلیس فدرال آمریکا هم اعلام کرده درباره خودکشی اپستین تحقیقات خواهد کرد.

اپستین ۶۶ ساله هم همچون ترامپ اهل نیویورک و سرمایه‌دار بود. او رابطه نزدیکی هم با ترامپ داشت و بسیاری او را «جعبه سیاه» اطلاعات زیادی درباره فساد جنسی و اقتصادی سرمایه‌داران و سیاستمداران آمریکایی می‌دانستند.

او ۶ ژوئیه گذشته (حدود ۴۰ روز پیش) به اتهام ایجاد شبکه وسیعی از دختران نوجوان زیر سن قانونی برای سوء استفاده جنسی، تحت بازداشت قرار گرفت.

خودکشی مشکوک او در زندان، در شرایطی که ماه گذشته هم یک بار به صورت ناکام دست به چنین اقدامی زده بود، بحث‌های زیادی را در فضای سیاسی و رسانه‌ای آمریکا ایجاد کرده است./ایسنا

 

ارسال نظر

تازه ها