کد خبر 59545

جلیقه زردها در حاشیه سی و نهمین شنبه اعتراضی خود، دفتر نمایندگی «پاتریک وینیَل» (Patrick Vignal) نماینده پارلمان فرانسه در "مونپلیه" را تخریب کردند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، جلیقه زردها در حاشیه سی و نهمین شنبه اعتراضی خود، دفتر نمایندگی «پاتریک وینیَل» (Patrick Vignal) نماینده پارلمان فرانسه در "مونپلیه" را تخریب کردند.

این دومین بار است که در طول دو هفته اخیر معترضان به دفاتر نمایندگان پارلمان هجوم می آورند.

پیش تر، ۳۰۰ نفر از جلیقه زردها در حاشیه سی و هفتمین شنبه تظاهرات و تجمع های خود به همراه تعدادی از "بلوک های سیاه"، شیشه های دفتر نمایندگی رومن گرو را با چکش و سنگ شکستند و سعی داشتند که آنجا را به آتش بکشند.

معترضان در شهر "پرپینیان" دفتر نمایندگی این عضو مجمع ملی فرانسه و حزب "جمهوری به پیش" پارلمان این کشور را غارت کردند.

خبرگزاری فرانسه نوشت: پس از تصویب توافقنامه جامع تجاری و اقتصاد(ستا) "Ceta"، در هفته های اخیر، ۱۵دفتر نمایندگی دیگر نمایندگان پارلمان دیوار کشی یا شعارنویسی شده است.

توافقنامه جامع تجاری و اقتصادی یا ستا (Comprehensive Economic and Trade Agreement)یک پیمان تجارت آزاد بین کانادا و اتحادیه اروپا است که به آن‌ها اجازه می‌دهد با حداقل ممیزی‌های قانونی به بازارهای یکدیگر دسترسی پیدا کنند.

روز گذشته، یکصد نفر از جلیقه زردها دفتر نماینده پارلمان پاتریک وینیل و نماینده حزب "جمهوری به پیش" را تخریب کرده و روی دیوار آن رنگ زرد پاشیدند.

تجمع ها و تظاهرات معترضان به سیاست های اقتصادی دولت موسوم به جلیقه زردها روز گذشته به سی و هفتمین هفته متوالی خود رسید.

شبکه "فرانس اینفو" هم نوشت: یکصد نفر از جلیقه زردها در داخل شهر مونپلیه راهپمیایی و مسیر تراموا را مسدود کردند.

 

ارسال نظر

تازه ها