کد خبر 59523

سخنگوی شورای انتقالی جنوب اعلام کرد که این شورا درخواست ائتلاف عربی برای آتش‌بس را پذیرفت.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، «نزار هیثم» سخنگوی «شورای انتقالی جنوب» بامداد امروز اعلام کردکه دعوت «ائتلاف عربی» به رهبری عربستان سعودی، برای آتش‌بس در «عدن» را می‌پذیرد. 

سخنگوی شورای انتقالی، با اعلام موافقت شورا با آتش‌بس، از اظهار‌نظر درباره عقب‌نشینی از مواضعی که طی چهار روز گذشته در عدن تصرف شده، خودداری کرد اما گفت که این شورا برای گفت‌وگو آماده است.

ائتلاف سعودی در بیانیه‌ای که شب گذشته در پایان چهار روز درگیری و سقوط کاخ ریاست جمهوری (معاشیق) صادر شد، از شورای انتقالی خواست که از کاخ و دیگر مواضع تصرف شده عقب‌نشینی کند.

وزیر خارجه دولت «عبد ربه منصور هادی» رئیس دولت مستعفی یمن که در ریاض مستقر است، اقدام شورای انتقالی را کودتا علیه این دولت توصیف کرد. همچنین وزیر مشاور دولت هادی در امور پارلمانی نیز اعلام کرد که این کودتا با حمایت امارات انجام شده است.

در همین ارتباط، خبرگزاری روسیا الیوم امروز به نقل از یک منبع در ائتلاف سعودی ادعا کرد که نیروهای وابسته به شورای انتقالی جنوب، عقب‌نشینی از برخی مناطق تحت تسلط خود در «عدن» را آغاز کرده‌اند. به ادعای این منبع، عقب‌نشینی پس از آن از برخی مناطق انجام شده که جنگنده‌های ائتلاف سعودی برخی از مراکز این شبه‌نظامیان را شب گذشته هدف قرار داده‌اند.

شبکه الاخباریه عربستان نیز گفته است که جنگنده‌های سعودی یک مرکز مهم وابسته به شبه ‌نظامیان وابسته به امارات را که «تهدیدی مهم برای دولت منصور هادی بود» بمباران کردند.

ائتلاف سعودی شب گذشته در ضرب‌الأجلی به نیروهای شورای انتقالی تهدید کرد که اگر آنها خواسته ریاض برای عقب‌نشینی را بی پاسخ بگذارند، حملات بعدی در راه خواهد بود.

منبع: فارس 

ارسال نظر

تازه ها