کد خبر 59520

اعتراضات همچنان در هنگ کنگ ادامه دارد و مردم دوباره فراخوان داده اند که امروز دوباره در اعتراض به دولت این کشور به خیابان ها بیایند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از خبرگزاری رویترز، تظاهرات امروز در هنگ‌کنگ در بی‌اعتنایی معترضان به دستورات پلیس مبنی بر برگزار نکردن آن صورت می‌گیرد.

اعتراضات ضد دولتی در این دولتشهر در مناطق مختلف باعث شده تا بسیاری از امور مربوط به تجارت و کسب و کار در هنگ‌کنگ، این قطب اقتصادی چین با اخلال مواجه شود.

روز شنبه، پلیس علیه معترضان گاز اشک‌آور استفاده کرد. افزایش خشونت‌ها در اعتراضات، این دولتشهر را وارد یکی از جدی‌ترین بحران‌های سیاسی خود در طول دهه‌های گذشته و چالشی برای دولت مرکزی در پکن کرده است.

پلیس همچنین اعلام کرد، در جریان اعتراضات روز شنبه ۱۶ تن را به اتهام برگزاری تجمعات غیرقانونی و حمل سلاح دستگیر کرده است. مقام‌های این دولتشهر نیز اعلام کردند، بیش از ۶۰۰ تن از آغاز اعتراضات در ژوئن ۲۰۱۹ دستگیر شده‌اند.

دولت پکن گفته که بی‌تفاوت نمی‌نشیند تا اجازه دهد این اوضاع به همین منوال ادامه یابد. دولت هنگ‌کنگ نیز تاکید کرده که  خشونت و اعتراضات غیرقانونی شهر را به لبه پرتگاه سوق می‌دهد.

منبع: ایسنا 

ارسال نظر

تازه ها