کد خبر 59481

قیمت جهانی طلا دیروز در نتیجه ریسک‌های بین‌المللی ناشی از تنش تجاری بین آمریکا و چین و همچنین کاهش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا از مرز 1500 دلار در هر اونس عبور کرد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، دیروز قیمت جهانی طلا از مرز 1500 دلار در هر اونس عبور کرد و به 1509 دلار رسید.

طلا بعد از اینکه دیروز بالای 1500 دلار رسید سپس روند نزولی خود را آغاز کرد و 10 دلار از ارزش خود را از دست داد و اکنون در سطح 1497 دلار قرار گرفته است.

از ابتدای سال تاکنون قیمت طلا حدود 16 درصد معادل 208 دلار افزایش یافته است که در شش سال اخیر این میزان بی‌سابقه بوده است.

Capture2

طلا در سپتامبر 2011 به 1920 دلار رسید که بالاترین قیمت تاریخی آن محسوب می‌شود و این در حالی است که در سال 1970 به 34 دلار رسید که کمترین قیمت تاریخی‌اش را تجربه کرده است.

مهمترین دلیل افزایش قیمت طلا افزایش ریسک‌های اقتصادی بین‌المللی در نتیجه تنش تجاری آمریکا و چین است که اقتصاد جهانی را تحت‌الشعاع قرار داده است.

در نتیجه این ریسک‌های بین‌المللی بانک‌های مرکزی کشورها برای حفظ ارزش سرمایه‌گذاری خود در محیط‌های امن به سمت طلا روی آورده‌اند.

یکی از دیگر از دلایل افزایش قیمت طلا کاهش شاخص دلار در روزهای اخیر است که در نتیجه کاهش نرخ بهره توسط فدال  رزرو آمریکا دلار نسبت به ارزهای دیگر کاهش ارزش پیدا کرده است.

کاهش شاخص دلار باعث شده است که سرمایه‌گذاری در حوزه طلا ارزان شود و سرمایه‌گذاران به این سمت هجوم ببرند که در نتیجه افزایش تقاضا قیمت جهانی طلا نیز افزایش یافته است.

 

ارسال نظر

تازه ها