کد خبر 59329

هماهنگ‌کننده ویژه سازمان ملل ضمن محکوم کردن شهرک سازی رژیم صهیونیستی در مناطق اشغالی خواستار توقف فوری این اقدامات اسرائیل شد

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به نقل از وبگاه رسمی سازمان ملل، «نیکلای ملادینوف» هماهنگ‌کننده ویژه این سازمان شهرک سازی رژیم صهیونیستی در مناطق اشغالی را محکوم کرد.

در همین ارتباط هماهنگ‌کننده ویژه سازمان ملل در امور غرب آسیا و فلسطین اشغالی با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که توسعه شهرک‌ها نقض آشکار قوانین بین‌الملل است.

ملادینوف همچنین خواستار توقف فوری شهرک‌سازی‌های رژیم صهیونیستی در زمین‌های فلسطینیان شد.

به گفته هماهنگ‌کننده ویژه سازمان ملل این اقدام رژیم صهیونیستی به منزله الحاق تلویحی کرانه باختری به دیگر بخش‌های سرزمین اشغالی فلسطین است.

 رژیم صهیونیستی به تازگی اعلام کرده است که در نظر دارد تا ۲۴۳۰ واحد شهرک نشین جدید را در مناطق اشغالی کرانه باختری احداث کند.

در واکنش به این خبر، تشکیلات خودگردان فلسطین، صهیونیست‌ها را به سوء استفاده از حمایت های آمریکا از مواضع تل آویو برای اجرای معامله قرن متهم کرد.

شهرک های صهیونیستی به عنوان ناقض قوانین بین المللی  قلمداد می شود زیرا روی زمین هایی ساخته شده که قرار است از نظر سازمان ملل و کشورهای غربی در آینده منطقه مورد نظر برای تاسیس کشور فلسطین باشد.

گفته شده طرح های شهرک سازی در کرانه باختری از ابتدای سال ۲۰۱۷ که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا شد، افزایش یافته است و در حال حاضر حدود ۴۳۰ هزار شهرک نشین صهیونیستی بین ۲.۶ میلیون فلسطینی در کرانه باختری زندگی می کنند./مهر

ارسال نظر

تازه ها