کد خبر 59231

در تگزاس آمریکا حمل اسلجه برای عموم مردم آزاد اعلام شد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، مجموعه‌ای از قوانین جدید حمل سلاح در ماه آینده میلادی (سپتامبر) در ایالت «تگزاس» آمریکا اجرایی می‌شود و طبق آن محدودیت‌ حمل سلاح در یکی از ایالاتی که چهار حادثه از 10 حادثه مرگبار تیراندازی گسترده در تاریخ جدید آمریکا را به نام خود ثبت کرده است، کاهش می‌یابد.

شبکه سی ان ان در این گزارش نوشت، این قوانین قبل از حادثه مرگبار هفته گذشته شهر «ال پاسو» ایالت تگزاس به تصویب درآمده بود و مطابق آن  از تاریخ اول سپتامبر (10 شهریور ماه) حمل سلاح در کلیساها و مدارس ایالت تگزاس آزاد می‌شود.

قانون جدید کاهش محدودیت حمل سلاح در ایالت تگزاس، به مالکان سلاح از جمله کارکنان مدارس اجازه می‌دهد تا با سلاح وارد مدارس و کلیساها شوند. 

گروههای حقوق بشری و مخالف آزادی حمل سلاح به اجرایی شدن این قانون از اول سپتامبر اعتراض کرده‌اند به طوریکه «کریس براون» رئیس گروه حامی جلوگیری از خشونت‌های مربوط به سلاح گفت: «بسیاری از ایالات آمریکا، در دو سال گذشته، فرصت پیدا کردند تا از تراژدی‌های لاس وگاس، ساترلند اسپرینگز و پارکلند درس بگیرند.....قانونگذاران تگزاس، به جای آنکه بر دور نگه داشتن سلاح از دستان افراد خطرناک تمرکز کند و یا حتی بر ذخیره امن سلاح تأکید کند، برنامه‌های انجمن ملی سلاح آمریکا (NRA) را تقویت می‌کند و بدون درنظر گرفتن خطرات و هزینه‌هایی که برای امنیت وجود دارد، بقیه را به حمل سلاح در همه‌جا ترغیب می‌کند».

تیراندازی ال پاسو، ۲۴۹امین مورد از تیراندازی‌های گسترده تنها در سال ۲۰۱۹ بوده است که در آن یک فرد راستگرای افراطی با تیراندازی کور، جان 22 نفر را گرفت و ۲۴ تن دیگر را زخمی کرد. 

برخی تحلیلگران، قوانین مربوط به حمل  اسلحه در آمریکا که تحت سلطه کارتلهای تجارت اسلحه است را از عوامل زمینه ساز بروز چنین حواث مرگباری میدانند. ترامپ از مخالفان سرسخت تغییر قوانین مربوط به حمل اسلحه در ایالات متحده است./فارس

 

ارسال نظر

تازه ها