کد خبر 59211

سر کنسولگر ژاپن و ونزوئلا به شهروندان خود بابت سفر به آمریکا هشدار داد، دلیل این هشدار کشتارهای نژادپرستانه در این کشور است.

به نقل از پایگاه خبری هیل، وزارت امور خارجه ژاپن در بیانیه‌ای اعلام کرد، سرکنسول ژاپن در دیترویت به شهروندان این کشور هشدار داد که نسبت به تیراندازی‌های احتمالی در هر نقطه از ایالات متحده هوشیار باشند و آمریکا را "اجتماع اسلحه" توصیف کرد.

در این بیانیه همچنین به شهروندان ژاپنی توصیه شده که به اقدامات امنیتی توجه داشته باشند.

هشدار سرکنسول ژاپن در دیترویت در پی هشدارهای مشابه از سوی کشورهای دیگر و پس از حملات مرگبار اخیر در ایالات متحده آمریکا منتشر شده است.

وزارت خارجه اروگوئه نیز در بیانیه مشابهی که اخیرا منتشر شد، آورده که دولت به شهروندانش هشدار داده تا جوانب احتیاط را علیه خشونت‌های تبعیض آمیز رو به رشد به ویژه جرایم از روی انزجار و تنفر در نظر بگیرند.

این وزارت خانه همچنین به شهروندانش هشدار داده تا در سفر به ایالات متحده از رفتن به مراکزی که محل تجمع زیاد مردم است مثل پارک‌ها، مراکز خرید، فستیوال‌های هنری و غذایی یا تجمعات ورزشی و فرهنگی اجتناب کنند و همچنین اعلام کرده که تسلیحات توسط مردم حمل می‌شود.

نیکولاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئل نیز به شهروندانش که در داخل آمریکا ساکن هستند یا می‌خواهند به آنجا بروند، هشدار داده تا به شدت مراقب باشند یا سفر خود را به تعویق بیندازند./ایسنا

 

ارسال نظر

تازه ها