کد خبر 59167

بعد از این که بازارهای سهام آمریکا روز دوشنبه بدترین روز سال 2019 را سپری کردند وال استریت روز سه‌شنبه اندکی بازیافت شد و شاخص‌های سهام بالا رفتند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، بازارهای سهام وال استریت آمریکا روز سه‌شنبه بعد از اینکه روز دوشنبه بدترین روز سال 2019 را ثبت کردند، دوباره در محدوده سبز قرار گرفتند.

رقم خوردن بدترین روز بازارهای سهام در سال 2019 به دلیل تصمیم چین مبنی بر کاهش نرخ برابری یوان در برابر دلار بود که واکنش شدید دونالد ترامپ را در پی داشت.

همچنین دولت چین اعلام کرد که فعلا خرید محصولات کشاورزی از آمریکا را به حالت تعلیق در خواهد و یک تعرفه 10 درصدی بر واردات محصولات کشاورزی اعمال خواهد کرد.

وضع تعرفه نسبت به محصولات کشاورزی آمریکا به دنبال تصمیم ترامپ مبنی بر اعمال تعرفه 10 درصدی بر 300 میلیارد دلار از کالاهای چینی اتفاق افتاد. ترامپ چین را تهدید کرد که در صورت عدم توافق تجاری میزان تعرفه را افزایش خواهد داد.

دونالد ترامپ نسبت به دستکاری ارزی دولت چین موضع شدیدی گرفت و به دنبال آن وزارت خزانه‌داری آمریکا کشور چین در لیست سیاه ارزی خود قرار داد.

«شاخص داوجونز» آمریکا روز سه‌شنبه 312 واحد یعنی معادل 1.2 درصد رشد کرد. شاخص S & P 500 نیز 37 واحد معادل 1.3 درصد افزایش یافت  و شاخص نزدک کامپوزیت 107 واحد یعنی 1.4 درصد رشد کرد.

 

ارسال نظر

تازه ها