کد خبر 59009

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه از دست داشتن سفارت آمریکا در مسکو در آشوبها و تظاهرات اخیر خبر داد

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد سفارت آمریکا در مسکو در آشوبها و تظاهرات غیرقانونی این کشور نقش داشته است.

زاخاراووا در این باره تصریح کرد: سفارت آمریکا در مسکو مسیری برای این به اصطلاح راهپیمایی‌ها برنامه‌ریزی و منتشر کرده بود. مورد به مورد و  دقیقه به دقیقه برنامه این راهپیمایی غیرقانونی تنظیم شده بود،  اینکه چه ساعتی آغاز شود یا چه ساعتی به پایان برسد.

وی با بیان اینکه روسیه حتماً شکایت رسمی خود را تحویل سفارت آمریکا در مسکو خواهد داد افزود: فکر می‌کنم دولت آمریکا از چگونگی مداخله دیپلمات‌هایش در امور داخلی روسیه بسیار متحیر خواهد شد.

سخنگوی وزارت خارجه روسیه در ادامه تأکید کرد: وقتی ما چنین رفتاری را نسبت به خود مشاهده می‌کنیم، طرف آمریکایی هم باید درباره نوع رفتار و واکنش ما فکر کند.

به نوشته اسپوتنیک، روز شنبه ۲۷ ژوئیه (۵ مرداد)  مسکو شاهد تظاهرات بدون مجوز حدود ۳ هزار نفر به دلیل رد صلاحیت برخی از نامزدهای انتخابات محلی مسکو بود. این افراد از آنجایی که نتوانستند امضای کافی برای کاندیداتوری خود کسب کنند، امکان ثبت نام در انتخابات (۱۷ شهریور) را بدست نیاوردند./باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر

تازه ها