کد خبر 58947

وزیر امور خارجه مکزیک اعلام کرد به دلیل زخمی شدن برخی از شهروندان مکزیکی در تیراندزای مرگبار شهر ال پاسو علیه آمریکا اقدام قضایی صورت خواهد داد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، «مارسلو ابرارد» وزیر امور خارجه مکزیک یکشنبه اعلام کرد که کشورش به دلیل تیراندازی مرگبار در ایالت تگزاس و کشته شدن چند شهروند مکزیکی، علیه آمریکا اقدام قانونی خواهد کرد.

به گزارش تارنمای هیل، "ابرارد" با انتشار ویدیویی در توئیتر اعلام کرد : «آندرس مانوئل لوپز اوبرادور» رئیس جمهوری مکزیک به مقام‌های دولت دستور داده تا «از طریق اقدامات قانونی از خانواده‌های قربانیان حمایت شود».
ابرارد افزود: اولین اقدامات قضایی ما مطابق قوانین بین‌المللی آغاز خواهد شد.
تیراندازی روز شنبه شهر «ال‌پاسو» ایالت تگزاس ۲۰ کشته و ۲۶ زخمی برجای گذاشت. ابرارد گفته که ۹ نفر از زخمی‌ها، مکزیکی هستند.
مقام های امنیتی آمریکا گفته‌اند: فردی به نام «پاتریک وود کروسیوس» عامل این کشتار است. وی پیش از اقدام مسلحانه خود با انتشار پیامی در فضای مجازی از «هجوم لاتین‌تبارها» به آمریکا انتقاد کرده بود.
کروسیوس از منطقه «دالاس فورت ورث» که هشت ساعت با ال‌پاسو فاصله دارد، به این شهر مرزی رفت. ال‌پاسو در نزدیکی شهر «سیوداد خوارز» مکزیک قرار داشته و ۸۰ درصد جمعیت آن را لاتین‌تبارها تشکیل می‌دهند.
سیزده ساعت بعد از کشتار در "ال‌پاسو" تیراندازی مرگبار دیگری در منطقه دیتون در ایالت اوهایو رخ داد که بر اثر آن ۱۰ نفر کشته و ۱۶ نفر دیگر مجروح شدند.

منبع: ایرنا 

ارسال نظر

تازه ها