کد خبر 58345

سخنگوی وزارت خارجه چین از دولت آمریکا خواست «فشار حداکثری» علیه ایران را متوقف و از ایجاد هرگونه مانع جدید در راه اجرای برجام خودداری کند

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، «هوا چانینگ»، سخنگوی وزارت خارجه چین روز دوشنبه در گفت‌وگوی مطبوعاتی هفتگی خود از دولت آمریکا خواست «فشار حداکثری» علیه ایران را متوقف و از ایجاد هرگونه مانع جدید در راه اجرای برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) خودداری کند.

او در پاسخ به نتایج نشست روز یکشنبه طرف‌های برجام در وین گفت: اجرای کامل و موثر برجام از ضرورت‌های قطعنامه‌های شورای امنیت و تنها رویکرد موثر و معتبر برای حل‌وفصل مسئله هسته‌ای ایران و کاهش تنش‌هاست.

نشست پیشین کمیسیون مشترک برجام هفتم تیرماه در سطح معاونان و مدیران سیاسی وزیران امور خارجه ۱+۴ برگزار شد و قرار شد تا نشست بعدی کمیسیون در سطح وزیران خارجه برگزار شود، اما با توجه به سرعت تحولات در رابطه با برجام و نیز مسایل منطقه، کمیسیون روز یکشنبه  نشستی فوق‌العاده در  سطح معاونان و مدیران سیاسی برگزار کرد. (اینجا)

به گفته چانینگ، در نشست کمیسیون مشترک همه طرف‌ها بر تعهد خود به اجرای برجام و مخالفت با تحریم‌های یک‌جانبه آمریکا و همچنین اقدام واشنگتن به ایجاد مانع بر سر راه دیگر کشور‌ها برای اجرای موثر این توافق‌نامه تأکید کردند.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر

تازه ها