کد خبر 58189

در سی هفتمین هفته اعتراضات جلیقه زردها در فرانسه آنها به همراه بلوک‌های سیاه دفتر «رومن گرو» عضو مجمع ملی فرانسه در شهر پرینیان را غارت کردند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، "بلوک های سیاه" و "جلیقه زردها"، دفتر نمایندگی «رومن گرو» (Romain Grau) عضو مجمع ملی فرانسه و حزب "جمهوری به پیش" پارلمان این کشور را در شهر "پرپینیان" غارت کردند.

به گزارش «فرانس اینفو تی وی»، 300 نفر از جلیقه زردها روز گذشته(شنبه) در حاشیه سی وهفتمین شنبه های سیاه به همراه تعدادی از "بلوک های سیاه"، شیشه های دفتر نمایندگی رومن گرو را با چکش و سنگ شکستند و سعی داشتند که آنجا را به آتش بکشند.

رومن گرو به فرانس اینفو تی وی گفته که بدنبال این اتفاق از مهاجمان شکایت کرده است.

به گفته وی، مهاجمان دفتر را غیرقابل استفاده کردند، بنابراین دموکراسی را شکستند.

156507731

رومن گرو که در 18 ژوئن 2017 به عضویت مجمع ملی فرانسه درآمده و نماینده پیرنه شرقی این کشور است، در توئیتر خود نوشت: من نمی توانم این خشونت علیه جمهوری و ارزش های آن را بپذیرم. عزم و اراده من برای خدمت به هموطنان و تمایل به توجه به همه همچنان باقی است.

پرپینیان شهری در جنوب ایالت لانگدوک روسیون فرانسه است.

بلوک سیاه چند دهه است که در اروپا و آمریکا فعالیت دارد اما جلیقه‌ زردها یک جنبش اجتماعی نوین است که در نوامبر 2018 در فرانسه پدید آمد.

در پی اعتراض های جلیقه زردها، نفوذ بلوک های سیاه به جمع آنها به معضلی تازه برای دولت «امانوئل مکرون» تبدیل شده و نگرانی مقامات فرانسوی را بدنبال داشته است.

156507726

این افراد که خود را «بلک بلاک» یا «بلوک سیاه»(Black Blocs) می‌ نامند، در صف تظاهرکنندگان و معترضان به سیاست‌ های دولت نفوذ می کنند.

از دیدگاه تاریخ دانان، «بلوک سیاه» گونه‌ای از کنشگران متشکل از افرادی مبارز است که لباس سیاه می‌ پوشند و در اعتراض خیابانی شرکت می‌ کنند.

منبع: ایرنا 

ارسال نظر

تازه ها