کد خبر 57741

وزیر جنگ سابق اسرائیل گفت در گذشته پیشنهادهایی جهت ترور هنیه را مطرح می‌کرد، اما بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل او را از این پیشنهادها منع می‌کرد و این بهانه را می‌آورد که این اقدام اوضاع امنیتی را به شدت نابسامان می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به نقل از سایت "عکا"، آویگدور لیبرمن، وزیر جنگ سابق رژیم صهیونیستی و رئیس حزب راست‌گرای "اسرائیل خانه ما" اعلام کرد: حماس می‌تواند روزانه موشکی از این نوع تولید کند و من لیست موادی را دیده‌ام که کاربرد دوگانه دارد که می‌تواند وارد نوار غزه شود. من احساس ترس کردم.

لیبرمن گفت: جنبش حماس موشک‌هایی را تولید می‌کند که قادر است به نیروگاه "الخضیرة" برسد.

وی در ادامه افزود: دیروز و امروز دیدیم که چگونه معاون فرستاده قطر به طور مخفیانه اموالی را به جنبش حماس داد و نتانیاهو به یک "سازمان تروریستی" بهایی می‌پردازد.

لیبرمن تصریح کرد که در گذشته پیشنهادهایی جهت ترور هنیه را مطرح می‌کرد، اما بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل او را از این پیشنهادها منع می‌کرد و این بهانه را می‌آورد که این اقدام اوضاع امنیتی را به شدت نابسامان می‌کند.

وی گفت: چگونه می‌توانیم از کشورهای اروپا بخواهیم در قبال ایران قدرت نمایی کنند، در حالی که ما در مقابل غزه ابراز ضعف می‌کنیم.

وزیر جنگ سابق رژیم صهیونیستی همچنین گفت: جمعه گذشته اقدامات خشونت‌باری در نزدیکی دیوار مرزی در شرق غزه رخ داد که رسانه‌های اسرائیلی بنا به دلایلی به این خبر نپرداختند.

منبع: ایسنا 

 

ارسال نظر

تازه ها