کد خبر 57730

خوشبینی‌ها نسبت به دیدار نمایندگان تجاری آمریکا و چین و همچنین انتشار سودهای فصلی شرکت‌ها بیش از پیش‌بینی‌ها بازارهای سهام در آمریکا را مثبت کرد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، بازارهای سهام در آمریکا روز سه‌شنبه را در محدوده مثبت سپری کردند. دلیل اصلی مثبت شدن بازارهای سهام گزارش بلومبرگ مبنی بر دیدار نمایندگان تجاری آمریکا با مقامات ارشد اقتصادی چین در شهر شانگهای در خلال هفته آینده بود.

بلومبرگ گزارش داد که در خلال هفته آینده «رابرت لایتیزر» و یکی دیگر از مقامات ارشد اقتصادی ایالات متحده و مقامات چینی در شانگهای با یکدیگر دیدار خواهند کرد. انتشار این گزارش باعث خوشبینی نسبت به آینده تجاری آمریکا و چین شد.  

همچنین برخی از شرکت‌ها میزان سودآوری سه ماهه دوم خود را منتشر کردند به طوی که میزان سودآوری‌ها از پیش‌بینی‌های کارشناسان و تحلیل‌گران پیشی گرفت.

از جمله شرکت‌های بزرگی که سود بیشتر از پیش‌بینی‌ها گزارش دادند، «کوکاکولا»، «یونایند تکنولوژی»، «لاکهید مارتین»، «بیوجن» بودند.

همچنین امروز چهارشنبه بسیاری از شرکت‌های بزرگ تکنولوژی قرار است گزارشات مالی سه ماهه دوم خود را منتشر کنند و انتظار می‌رود که آنها نیز از پیش‌بینی تحلیل‌گران و کارشناسان پیشی بگیرند.

بر همین اساس بازارهای سهام واکنش مثبتی به این گزارش‌ها نشان دادند به طوری میانگین صنعتی داوجونز 177 واحد یعنی معادل 0/7 درصد رشد کرد. همچنین شاخص S&P500 نیز با 20 واحد یعنی 0/7 درصد رشد در آستانه 3000 واحد قرار گرفت.

همچنین شاخص نزدک کامپوزیت نیز 47 واحد یعنی 0/6 رشد کرد.

 

ارسال نظر

تازه ها