کد خبر 57527

اطلاعات به دست آمده از آمار کشتار ها درمکزیک نشان می دهد که از ابتدای سال 2019 تعداد قتل های انجام شده افزایش بسیار زیادی دارند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، این آمارها چالشی را که "آندرس مانوئل لوپز اوبرادور"، رئیس جمهوری مکزیک با آن برای کاهش خشونت در برابر کارتل‌های جنایتکار روبه‌رو است، برجسته می‌سازد.

گزارش منتشر شده در وب سایت دفتر امنیت ملی مکزیک نشان می‌دهد از ماه ژانویه تا ژوئن سال جاری میلادی، تعداد ۱۴ هزار و ۶۰۳ مورد قتل صورت گرفته که در مقایسه با ۱۳ هزار ۹۸۵ مورد در شش ماهه نخست سال ۲۰۱۸ میلادی افزایش بسیاری داشته است.

با توجه به این روند احتمالا مکزیک رکورد مجموع ۲۹ هزار و ۱۱۱ قتل در یک سال گذشته را که بیشترین میزان قتل به ثبت رسیده در تاریخ این کشور به شمار می‌رفت، خواهد شکست.

مکزیک سال‌هاست که با خشونت دست و پنجه نرم می‌کند و دولت‌های مختلف با روش‌های گوناگونی که اغلب شامل از سر راه برداشتن رهبران گروه‌های کارتل مواد مخدر است، با این خشونت‌ها به مبارزه پرداخته‌اند، چرا که این امر موجب چند تکه شدن باندهای تبهکاری و کاهش مبارزات مرگبار بین آن‌ها می‌شود.

برخی نیز سیاست‌های اقتصادی دولت‌های قبلی را مقصر تشدید این خشونت‌ها می‌دانند و این در حالی است که به اعتقاد بسیاری، سیاست‌های درست اجتماعی از اهمیت بالایی برخوردار بوده و تاثیرات مثبتی در بلندت مدت در پی خواهند داشت. 

بنا بر گزارش رویترز، پیچیدگی مقابله با باندهای تبهکاری و کارتل‌های مواد مخدر را می‌توان آزمونی سخت برای اوبرادور، رئیس جمهوری مکزیک دانست که قول داده روش‌های دیگری را در این راه نسبت به رئیس جمهور قبلی به کار گیرد. دولت او در ماه گذشته یک نیروی پلیس گارد ملی نظامی جدید را برای حل این مشکل راه‌اندازی کرده است./ایسنا

 

ارسال نظر

تازه ها