کد خبر 57374

مقامات امنیتی اقلیم کردستان اعلام کردند که دومین نفر به نام «مظلوم داغ» را به ظن ترور معاون سرکنسول ترکیه در اقلیم کردستان بازداشت کردند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از سایت شبکه خبری اسکای نیوز عربی، اداره امنیت اقلیم کردستان عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد که نیروهای امنیتی این اقلیم فردی را که به "مظلوم داغ"، مظنون اصلی این حمله برای ترور معاون سرکنسول ترکیه در اربیل کمک کرده بود، بازداشت کرده‌اند.

در این بیانیه آمده است که نیروهای امنیتی فردی به نام محمد بیسکسیز که نام وی در جنبش‌های مسلحانه دیجوار مامند یوسف است، بازداشت کردند. در این بیانیه به جزئیات بیشتری در این خصوص اشاره نشده است.

وزارت خارجه ترکیه روز چهارشنبه از حمله مسلحانه به کارمندان کنسول‌گری ترکیه در هنگام حضورشان در خارج از ساختمان کنسولگری در اربیل خبر داد که در نتیجه آن یکی از این کارمندان کشته شد.

در حمله مسلحانه‌ای که روز چهارشنبه به رستورانی در اربیل صورت گرفت، یک دیپلمات ترکیه و دو تن از همراهانش کشته و تعداد دیگری زخمی شدند.

برخی منابع امنیتی در اربیل اعلام کردند، این حمله زمانی که این دیپلمات ترکیه و همراهانش در داخل رستورانی بودند، انجام شد و گروهی مسلح ناشناس شروع به تیراندازی به سوی آنها کرد.

دولت اقلیم کردستان عراق نیز از کشته شدن دو شهروند عراقی در جریان این حمله مسلحانه خبر داد.

منبع: ایسنا 

ارسال نظر

تازه ها