کد خبر 56785

نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین در پیامی توییتری نوشت: توافق هسته‌ای ایران در حالی وارد چهارمین سالگرد خود شده است که وضعیت آن خوب نیست.

 به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، «میخائیل اولیانوف» نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین امروز دوشنبه در پیامی توییتری نوشت: توافق هسته‌ای ایران در حالی وارد چهارمین سالگرد خود شده است که وضعیت آن خوب نیست.

نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین در این خصوص نوشت: برخی باور دارند که برجام تا پنجمین سالگرد خود دوام نخواهد آورد. آنها برای این باورشان دلایلی هم دارند. البته هنوز خیلی زود است که بیش از حد بدبین باشیم. طرف‌های باقی مانده در برجام قویاً به این توافق متعهد هستند.

این درحالیست که ۱۴ ماه پس از بدعهدی آمریکا و تعلل اروپا در عمل به تعهداتشان در برجام، حدود ۲ ماه پیش جمهوری اسلامی ایران هشدار داده بود تا در صورت ادامه بدعهدی‌های طرف‌های غربیِ ایران در توافق هسته‌ای ۱۴ جولای سال ۲۰۱۵ میلادی (۲۳ تیر ماه ۱۳۹۴) کشورهای ۱+۵ با ایران موسوم به برجام، تهران بر اساس مواد ۲۶، ۳۶ و ۳۷ این توافق بین المللی مجبور به کاستن از سطح برخی تعهدات برجامی خود شده؛ اما تصمیمی به لغو برجام ندارد.

گفتنی است، تا کنون ۲ گام از این هشدار از سوی ایران به انجام رسیده است./ مهر

 

ارسال نظر

تازه ها