کد خبر 56620

ساندی تایمز اعلام کرد که پلیس انگلیس یک عامل داخلی را مظنون به افشای ایمیل های خصوصی کیم داروک سفیر بریتانیا در آمریکا را بازداشت کرده است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، ساندی تایمز می‌گوید پلیس انگلیس مظنون اصلی که اظهارات محرمانه «کیم داروش» سفیر انگلیس در آمریکا را در اختیار رسانه‌ها گذاشته است؛ شناسایی کرده حال آنکه اطلاعات هویتی وی رسانه‌ای نشده است.

پیشتر هم دولت لندن احتمال دست داشتن عوامل خارجی در این افشاگری را رد کرده و به طور ضمنی گفته بود دست یک عامل داخلی که به اطلاعات تاریخی و طبقه‌بندی شده دسترسی دارد؛ در میان است.

گفتنی است هفته گذشته روزنامه «میل آن ساندی» یادداشت‌های محرمانه داروش را که از سال ۲۰۱۶ سفیر انگلیس در بریتانیا است، منتشر کرد.

وی در این یادداشت‌ها دولت ترامپ را ناکارآمد معرفی کرده و گفته بود امیدی به بهبود اوضاع نیست.

گفتنی است افشاگری‌های میل آن ساندی دولت لندن را سر دوراهی دفاع از حقوق دیپلمات‌ها و حفظ رابطه راهبردی با واشنگتن قرار داده است.

اگرچه داروش به دلیل امتناع دولت ترامپ از ادامه همکاری با وی مجبور به استعفا شد؛ انگلیس اظهارنظر صریح و بی‌پرده وی را بخشی از وظایف دیپلماتیک سفرا تعبیر کرده اما مدعی شده که لزوماً با نظر دولت لندن منطبق نیست.

همزمان، هشدار پلیس انگلیس مبنی بر احتمال پیگرد قانونی میل آن ساندی در صورت ادامه افشاگری‌ها، حق مطبوعات در آزادی بیان که این روزها دولت لندن داعیه دفاع از آن را دارد؛ زیر سوال می‌برد.

منبع: مهر 

ارسال نظر

تازه ها