کد خبر 56619

بعد از حمله بایدن به طرح بیمه درمانی سندرز مبنی بر اینکه با این طرح شرکت های خصوصی بیمه کنار گذاشته می شوند سندرز در پاسخ گفت بر اساس این طرح پیشنهادی در یک دوره زمانی چهار ساله می توان هر مرد و زن و پیر و جوان را در کشور تحت پوشش خدمات درمانی قرار داد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، «جو بایدن» نامزد مطرح انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا از حزب دموکرات، «برنی سندرز» رقیب هم حزبی و سرسخت خود را در ارتباط با طرح پیشنهادی بیمه درمانی وی مورد انتقاد قرار داد.

تارنمای خبری سی ان ان امروز (یکشنبه) با انتشار این خبر نوشت: بایدن در جریان همایشی دو روزه در ایالت "نیوهمپشایر" آمریکا، به کرات به سندرز در ارتباط با طرح پیشنهادی بیمه درمانی وی موسوم به "بیمه درمانی برای همگان" انتقاد کرد.

معاون رئیس جمهوری سابق آمریکا روز جمعه (۲۱ تیر ماه)، سندرز را متهم کرد که بنابر طرح درمانی وی، شرکت‌های خصوصی بیمه به کنار گذاشته می‌شوند.

به گزارش سی ان ان، بایدن همچنان درصدد احیای طرح بیمه درمانی «باراک اوباما» است و معتقد است طرح پیشنهادیش طی ۱۰ سال به جای سه تریلیون دلار، ۷۵۰ میلیارد دلار هزینه دارد و می‌توان آن را فوری اجرا کرد.

سی ان ان افزود: سندرز نیز در پاسخ به انتقادهای بایدن، روز گذشته (شنبه) در بیانیه‌ای اعلام کرد که بنابر طرح بیمه درمانی پیشنهادی وی، هیچ شکافی جهت پوشش خدمات درمانی آمریکایی‌ها بوجود نخواهد آمد.

در بیانیه سندرز و در پاسخ به انتقادهای بایدن آمده است: بر اساس این طرح پیشنهادی در یک دوره زمانی چهار ساله می توان هر مرد و زن و پیر و جوان را در کشور تحت پوشش خدمات درمانی قرار داد.

سندرز در این بیانیه تصریح کرده است: زمانی که «دونالد ترامپ» و صنعت بیمه درمانی درباره "خدمات درمانی برای همه" دروغ پردازی می‌کنند، امیدوارم که دیگر هم حزبی دموکرات من، متوسل به دادن اطلاعات نادرست درخصوص تدوین قانون پیشنهادیم نشود.

تارنمای خبری سی ان ان افزود: طرح بیمه ای سندرز از سوی دیگر نامزدهای دموکرات همچون سناتور "الیزابت وارن"، "وارن هریس" و "کوری بوکر" مورد تأیید قرار گرفته است.

در تازه‌ترین نظرسنجی‌ها صورت گرفته بایدن همچنان در صدر دیگر نامزدهای دموکرات قرار دارد و سندرز چند پله تنزل داشته است.

در نظرسنجی مشترک شبکه خبری "ان. بی. سی نیوز" و "وال استریت ژورنال" که نتایج آن در ۱۲ جولای (۲۱ تیر ماه) انتشار یافت بایدن با کسب ۲۶ درصد در صدر قرار گرفته و پس از وی الیزابت وارن با ۱۹ درصد آرا در رتبه دوم جای دارد.

سندرز در این نظرسنجی مشترک فقط ۱۳ درصد آرا را به دست آورد و در رتبه چهارم قرار گرفت.

نظرسنجی مشترک "ان. بی. سی نیوز" و "وال استریت ژورنال" از هفتم تا نهم جولای (۸ تا ۱۶ تیر ماه) از ۸۰۰ رأی دهنده ثبت نام شده آمریکایی به عمل آمد.

تا کنون ۲۵ نفر از حزب دموکرات خود را برای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ نامزد کرده اند که از این تعداد ۶ نفر زن هستند.

در حزب جمهوریخواه به جز دونالد ترامپ رئیس جمهوری کنونی آمریکا فقط یک فرد به نام "بیل ولد" ۷۳ ساله و فرماندار سابق ایالت "ماساچوست" خود را نامزد انتخابات ۲۰۲۰ کرده است.

منبع: ایرنا 

ارسال نظر

تازه ها