کد خبر 56515

الکس اکوستا وزیر کار آمریکا به دلیل زد و بند با یک میلیاردر بر سر رسوایی جنسی او از سمت خود استعفا کرد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، الکس آکوستا، وزیر کار آمریکا پس از چند هفته جنجال بر سر توافقی که در پرونده آزار جنسی جفری اپستین، میلیاردر آمریکایی با آن مواجه بود، اعلام کرد که از سمت خود استعفا می‌کند.

آکوستا که در زمان نخستین محاکمه اپستین دادستان ایالت فلوریدا بوده، با او توافق کرده تا در نهایت حکمی سبک‌تر برای این میلیاردر آمریکایی صادر شود.

در پی این حکم، اپستین به اتهام سوء استفاده جنسی به یک سال زندان محکوم شد و در بیشتر زمان محکومیتش اجازه داشت سر کار خود برود و پس از آن به زندان بازگردد.

دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا نیز در کاخ سفید کناره‌گیری آکوستا را اعلام کرد و گفت، او تصمیمش را در تماسی تلفنی به ترامپ اطلاع داده است.

رییس جمهور آمریکا در این باره گفت، آکوستا یک وزیر کار "عالی" بوده است.

به گزارش وبسایت خبری "نیوزمکس"، ترامپ در خصوص این استعفا گفت: ناراحتم که می‌بینم چنین اتفاقی می‌افتد. به او گفتم نباید این کار را انجام دهد.

ترامپ همچنین در پیامی توییتری اظهارکرد: از خدمات الکس واقعاً متشکریم. پت پیزلا، معاون او به طور موقت جانشین او خواهد شد.

آکوستا اظهار کرد، استعفای او ظرف مدت هفت روز عملی خواهد شد.

آکوستا طی چند هفته گذشته و پس از آنکه اتهاماتی تازه علیه اپستین مبنی بر آزار جنسی ده‌ها دختر زیر سن قانونی و همچنین قاچاق انسان با اهداف جنسی مطرح شد، تحت فشار بوده است.

 

ارسال نظر

تازه ها